Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KnygnešiaiPriartėjo kovo 16 ‒ oji . Tai visai Lietuvai brangintina data ‒ Knygnešių diena... Nėra pasaulyje kito tokio analogo, kuris taip kaip Lietuva turėjo kovoti už savo tautos, savo krašto ir kalbos išlikimą net 40 metų (1864‒1904). Ta kova pareikalavo daug aukų, tačiau ji buvo laimėta. Jos indėlis ypač svarbus mūsų Nepriklausomybės atgavimo bylose, pažymėtose naujomis reikšmingomis Nepriklausomybės patvirtinimo datomis ― 1918-02-16 ir 1990-03-11 .
Prisiminkim garbingą savo praeitį, jos pamokas su meile ir pagarba perduokim ateičiai!

Kygnešių žemės ainiai ‒Sudargo bendruomenė

Karpinių užsiėmimas 2Balandžio 5 dieną Kudirkos Naumiestyje Vinco Kudirkos muziejuje vyko edukacinis užsiėmimas „Velykiniai karpiniai“. Jį vedė tradicinių amatų meistrė Meilutė Andriukaitienė.
Labai smagu, kad žmonės, turėdami kuo pasidalinti, savo sukauptomis žiniomis bei patirtimi dalinasi su kitais. Mokytoja Meilutė karpinių pamokėlę organizavo antrą kartą. Dėkojame V. Kudirkos muziejaus šeimininkei Irenai Zinkevičienei už suteiktas patalpas. Kadangi tokie užsiėmimai gan reti, bendruomenės „Santaka“ branduolys pakvietė atvykti netoliese esančios Barzdų bendruomenės entuziastus. Džiaugiamės, kad jie atsiliepė į mūsų kvietimą. Atvyko bendruomenės pirmininkė Ilona Leleivienė su būreliu jaunimo. Užsiėmimo metu karpėme, darėme trafaretus ir džiaugėmės, kad taip įsitraukėme į šią įdomią veiklą, kad pamiršome visus rūpesčius, kuriuos ateidami atsinešėme. Meilutė parodė daug savo karpinių pavyzdžių. Stebėjomės, kiek kantrybės, meilės ir išradingumo turi ši darbšti ir kūrybinga moteris. Ji davė reikalingas priemones, tad darbas virte virė. Savo padarytą Velykinį karpinį galima padovanoti artimam, papuošti juo langą. Labai maloniai pabendravome su viešniomis. Pasikeitėme mintimis apie bendruomenių veiklą, aptarėme planus ateičiai. Kadangi M. Andriukaitienė mielai dalinasi savo kūryba, renginio metu kilo mintis panašų užsiėmimą organizuoti ir Barzdų bendruomenės žmonėms. Svečiai turėjo galimybę apžiūrėti V. Kudirkos muziejų. Visi užsiėmimo dalyviai dėkingi Meilutei, kad Velykų dvelksmas ir nuotaika jau aplankė mūsų namus. Tikimės ir ateityje sulaukti jos organizuojamų panašių užsiėmimų.

Renginio dalyvė mokytoja Laimutė Gončaruk

02Kovo 9 dieną Kauno rajone, ASU, įvyko Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS) visuotinis susirinkimas. Susirinkime dalyvavo 34 Lietuvos rajonų bendruomeninių sąjungų atstovai ir svečiai: LR Seimo narė Guoda Burokienė, Vilniaus moterų namų įkūrėja Lilija Henrika Vasiliauskienė ir specialistė Evelina Dirmontaitė, ASU profesorė Vilma Atkočiūnienė, LEADER centro direktorės pavaduotojas Alvydas Grigaliūnas. Šakių BCA atstovavo Irena Sakalauskienė ir Grina Šnirpūnienė.
Susirinkimo pradžioje Vilniaus moterų namų Krizių centro direktorė, psichologė psichoterapeutė Lilija Henrika Vasiliauskienė pristatė „Smurtas artimoje aplinkoje“ metodines rekomendacijas. Direktorė-viena iš moterų judėjimo Lietuvoje pradininkių. Ji yra keleto tarptautinių darbo grupių, sprendžiančių moterų pažangos ir smurto prieš moteris įveikimo klausimus, narė. Buvo viena iš jau sėkmingai veikiančio Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo iniciatorių ir autorių. 1996 m. įsteigė pirmąjį Lietuvoje krizių centrą smurtą ir prievartą patiriančioms moterims. Pagal statistiką Lietuvoje kas trečia moteris patiria smurtą savo namuose. 2011 m. metų gruodį įsigaliojus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui smurto aukoms Lietuvoje tapo žymiai lengviau kreiptis ir gauti valstybės garantuojamą pagalbą. Moterų kreipimųsi skaičius išaugo, tačiau dar labai daug nukentėjusių nesiryžta ginti savo teisę gyventi be smurto. L. H. Vasiliauskienės, turinčios tarptautinio eksperto statusą smurto prieš moteris įveikimo srityje bei jau daug metų kovojančios už lygias moterų teises, įkurtas Krizių centras teikia moterims, nukentėjusioms nuo savo sutuoktinių ir partnerių smurto anoniminę telefoninę pagalbą. Dirba svarbų krizių intervencijos bei prevencijos darbą, teikia neatidėliotiną bei tęstinę pagalbą smurtą ir prievartą patyrusioms moterims. Centras aktyviai skatino rengti Vyriausybės programą, pagal kurią nuo 2002 metų veikia nemokama telefoninės pagalbos linija visoje Lietuvoje. Remia iniciatyvas kurti Krizių centrus moterims regionuose, teikia metodinę pagalbą ir organizuoja mokymus dirbantiems smurto prevencijos bei pagalbos aukoms teikimo srityje. Lilijos Henrikos Vasiliauskienės „ 20 aktyvizmo metų moterų žmogaus teisių gynimo srityje“ atspindi organizacijos veiklą. Nuo 1991 metų veda seminarus Lietuvoje, Rusijoje, Suomijoje, Kinijoje. Išskirtinės seminarų temos: sakralusis moteriškumas, deivė kiekvienoje moteryje, moters individualizacija pasakose.

002Pagaliau įvyko tai, kam taip ilgai ruošėmės, kam gavome daug įvairios paramos. Didžiausios paramos sulaukėme iš Dangaus. „Šešupės regatai“ Dangus dovanojo šiltą, saulėtą rudens dieną. Saulėta buvo ir regatos dalyvių nuotaika. Jie Šešupės upe pasiryžo įveikti namažą atstumą – nuo Šešupės ir Novos santakos Panoviuose iki Šėšupės ir Jotijos santakos Sudargo krašte. Viena dalis neskubėdama plaukė tik iki Slavikų pliažo (15 km.), kitos tikslas - įveikti visą atstumą. Pastebėtina, kad pakeliui sustojome prie regyklos, kur iš aukštai galima pamatyti Šešupės vingius ir buvusios Mažosios Lietuvos plotus. Išlipome ir prie Šilgalių dvaro, kur aplankėme senas dvarininkų kapines. Plaukdami grožėjomės kaskart vis įdomesniais upės vingių atsivėrimais, pakrančių augmenijos įvairove.
Viliojo ne vien medaliai ir prizai, bet ir šakiečių turistų dar nepažinta Šešupės dalis. Lietuvos pusėje praplaukėme tik 2 namus, iš kurių paskutinis buvo Bosų kaime (Sudargo seniūnija). Kitame krante visą dieną, o ir ankstesniais metais, nematėme jokių žmonių. Ties Svaiginių kaimu (Sudargo seniūnija) Šešupė yra labai vingiuota, gana greita tėkme teka zigzagais. Todėl čia mums atrodė ypač gražu.

01Lietuvos Respublikos Seimo narės Guodos Burokienės kvietimu ankstyvą gegužės 4 - osios rytą 23 Girėnų bendruomenės centro nariai lankėsi Lietuvos Seime. Seimo narė pasitiko ir nuoširdžiai papasakojo apie mūsų šalies parlamento darbą, apie jo nūdienos rūpesčius dėl šalies problemų – emigraciją, paramą šeimoms, auginančioms vaikus, švietimo sistemą bei kitas. Trumpai aptarė ir svarstomus jų sprendimo būdus. Aktuali Seimo narei ir bendruomeninė veikla. Tarp girėniškių ir p. Guodos užsimezgė draugiška diskusija. Laikas „spaudė“, todėl po bendros nuotraukos, Seimo narė išskubėjo į posėdį, o mes tęsėme ekskursiją po Seimą. Viešųjų ryšių atstovė papasakojo apie Seimo rūmus, jų trumpą istoriją. Turėjome galimybę pamatyti „gyvai“ Seimo posėdį, aplankyti senąją Seimo posėdžių salę, kurioje dabar vyksta tik iškilmingi Seimo posėdžiai. Joje duoda priesaiką naujai išrinkti Seimo nariai. Prezidento salėje drąsesnieji net pasėdėjo kėdėje, kurioje sėdi prezidentė, būdama Seime.

stov2Lukšių bendruomenės centras kasmet organizuoja 14-19 m. amžiaus jaunimo stovyklą. Jos devizas - ,,Mokomės bendrauti ir bendradarbiauti 8". Rugpjūčio 18-20 dienomis Zyplių dvare veikusioje stovykloje dalyvavo 30 aktyvių rajono jaunimo atstovų.. Stovyklos programa buvo įvairi: stovyklautojai pradėjo nuo susipažinimo, komandinių žaidimų, ekskursijos po Zyplių dvarą. Tai buvo iki pietų. O po pietų Šakių visuomenės sveikatos biuro specialistė Vilma Mažeikaitė vedė šiaurietiško ėjimo užsiėmimą. Poilsio metu buvo žiūrimas filmas ,,Miestas", kuris jaunimui paliko gana didelį įspūdi. Na, o vakare stovyklautojai sulaukė svečių iš Kauno - atvyko lektorius Raimondas Vanagas, kuris skaitė jaunimui paskaitą tema: ,, Kas tas diskžokėjus ? ". Stovyklautojai ne tik susipažino su teorinėmis žiniomis, bet ir galėjo jas panaudoti praktiškai, nes lektorius buvo atsivežęs aparatūrą, tad kiekvienas norintis galėjo pabūti didžėjumi.

Joomla templates by a4joomla