Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kovo 11 oji

Sveikiname su Kovo 11-ąja Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Linkime visiems branginti ir puoselėti iškovotą laisvę.

BCA taryba

Pasaulinė aplinkos švarinimo akcija „Darom“ Lietuvoje organizuojama jau daugiau, nei dešimtmetį. Nuo 2008 m. joje kasmet dalyvauja virš 100.000 žmonių, kurie tvarko daugiau nei 5.000 teritorijų.
Mūsų užmojis – tapti pirmąja valstybe pilnai išvaliusia savo teritoriją nuo šiukšlių ir sukūrusia nuolat veikiančią monitoringo sistemą.
Tam reikia sukurti išmanią savanorių koordinavimo sistemą.
Norime pakviesti prisijungti prie aplinkosaugos akcijos „Darom 2021“. Mūsų tikslas – tapti pirmąja valstybe pasaulyje visiškai išvaliusia savo teritoriją nuo šiukšlių. Šiuo metu labai laukiame savanorių ir jų koordinatorių. Būtume dėkingi, jei pasidalintumėte su savo bendruomenių nariais. Kilus klausimams drąsiai rašykite mums į Facebook puslapį arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
PROJEKTO TIKSLAI:
– Pritraukti dar daugiau dalyvių/savanorių;
– Sukurti mobiliąją programėlę, kurioje būtų sužymėtos visos tvarkymo vietos Lietuvoje;
– Stebėti ar sutvarkytose vietose šiukšlių sankaupos neatsinaujina;
– Skleisti aplinkosaugos, pilietiškumo, vienybės ir savanorystės idėjas.
Registracijos forma: https://forms.gle/QEaLvx3ii8utW6yj8
Daugiau informacijos:
Puslapyje: https://www.mesdarom.lt/
Facebook: https://www.facebook.com/mesdarom.lt

VšĮ “Mes Darom” informacija

Darbų ataskaitaVasario 19 d. įvyko Šakių bendruomeniečių „Microsoft Teams“ susitikimas su Seimo nario Simono Gentvilo patarėja Reda Kneizevičiene. Buvo apžvelgtos naujienos, kurios aktualios vietos bendruomeninėms organizacijoms. Susitikimo metu buvo pristatyti rengiami įstatymų pakeitimai, kurie yra susiję su NVO veikla. Sausio15 dieną Seimo narys Simonas Gentvilas inicijavo diskusiją „Kokio teisinio reglamentavimo laukia NVO sektorius?“, kurioje dalyvavo apie 200 dalyvių. Buvo atlikta anketinė apklausa, pasisakė skėtinių organizacijų atstovai. Susitikimo metu buvo pristatyti pirmieji teisės aktų pakeitimo projektai - Asociacijos, Viešųjų įstaigų, Labdaros ir pramos fondų įstatymai. Ruošiama pavasario sesijai pateikti Labdaros ir paramos įstatymo pataisą, pagal kurią iš paramos gavėjų pagal šį įstatymą siūloma išbraukti biudžetines įstaigas. Daug metų vis kalbama apie šią problemą, kada 1.2 proc. nuo GPM atitektų NVO sektoriui, bet vis pritrukdavo politinės valios tai įtvirtinti įstatymu.
Pavasario sesijos darbotvarkėje Liberalų sąjūdis siūlo papildyti Smulkaus ir vidutinio verslo įstatymą socialinio verslo sąvoka. Bendruomenės vis dažniau galvoja apie socialinį verslą. Ši veikla padėtų bendruomenėms nebūti priklausomomis tik nuo projektinės veiklos ir sudarytų sąlygas generuoti pajamas. Deja iki šiol socialinis verslas neturi teisinio pagrindo. Po ilgų diskusijų su socialinio verslo atstovais buvo nuspręsta rengti Smulkaus ir vidutinio verslo įstatymo pataisą papildant socialinio verslo sąvoka. Socialinio verslo plėtros įstatymo projektas Seime galutinio svarstymo nepasiekė, nes sulaukė didelės neigiamos reakcijos ir šiuo metu vyksta jo gražinimo procedūros rengėjams. Labiausia neramino tai, kad pagal parengto įstatymo projektą NVO nebuvo numatyta kaip socialinio verslo subjektai. SVV įstatymo socialinio verslo sąvoka sudarys galimybę ir NVO būti socialinio verslo subjektu.

Pasveikink LietuvąKviečiame mūsų bendruomenių organizacijas jungtis prie Pasaulio lietuvių sveikinimo Lietuvai.
Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Kovo 11–osios dienos paminėjimui, Seimo narys Simonas Gentvilas kartu su savo patarėja Reda Kneizevičiene kviečia kartu surengti vieningą pasaulio lietuvių bendruomenių virtualią akciją „PASVEIKINK LIETUVĄ“.
Kviečiame visus kartu pasidžiaugti laisve ir pajusti bendrumo jausmą, kad esame visi lietuviai kaip viena didelė bendruomenė ir visai nesvarbu kuriame pasaulio krašte esame.
Prašome jūsų iki kovo 1 dienos atsiųsti savo video sveikinimą, kuris taps bendro renginio dalimi. Savo sveikinimus viso pasaulio lietuviams ruošia ir Lietuvos bendruomenių atstovai iš skirtingų regionų: Suvalkijos, Dzūkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos, Mažosios Lietuvos ir trijų didžiųjų miestų: Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos.
Tad kviečiame kovo 10 dieną kartu sujungti savo širdis ir mintis drauge ir LR Seimo youtube kanale stebėti mūsų renginį. Apjuoskime visą pasaulį lietuviška kalba, bendruomeniškumu ir išreiškime meilę savo gimtinei.
Vėliau šiuo įrašu pasidalinsime su viso pasaulio lietuvių bendruomenėmis. Iniciatyvos partneriai: Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga,
Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga,
Vilniaus bendruomenių asociacija,
Kauno bendruomenių centrų asociacija,
Klaipėdos bendruomenių sąjunga.
R. Kneizevičienė pasiruošusi atsakyti į visus Jūsų klausimus, jos facebook paskyra – https://www.facebook.com/reda.kneizeviciene.1/; skype – redaknei WhatsApp- +370 611 21453.
Video sveikinimo trukmė iki 1 min 30 sek. Vaizdas turėtų būti horizontalus ir būtų puiku jeigu būtų FULL HD raiška.

Organizatorių informacija

NVO diskusijų platformojeKviečiame NVO sektoriaus ir bendruomeninių organizacijų atstovus prisijungti prie platformos https://nvo-teisine-baze.tribe.so/
Čia rasite aktualią informaciją, projektų kvietimus, aptarsime teisės aktų pakeitimus ir dalinsimės patirtimi jums aktualiais klausimais.
Norint dalyvauti diskusijoje ir pasisakyti pateikiamose NVO diskusijų temose, būtina užsiregistruoti.

Vasario 17 d. LVBOS pirmininkas Ramūnas Navickas, LKBS pirmininkė Virginija Šetkienė, sąjungos tarybos ir bendruomenių atstovai, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos (LSSA) prezidentas Rolandas Bružas, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai dalyvavo nuotoliniame susitikime – diskusijoje su Seimo laikinąja Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupe „Piliečių (seniūnaičių) dalyvavimas, įtraukiant į sprendimų priėmimą savivaldoje“. Šiai grupei vadovauja Kęstutis Vilkauskas, buvęs LSSA prezidentas.
Susitikimo metu M. Romerio universiteto prof. Saulius Nefas papasakojo apie 2020 m. vykdytos seniūnaičių aktyvumo apklausos rezultatus, pateikė kelias rekomendacijas seniūnaičių rinkimų sistemai tobulinti, pasiūlė savivaldybėms paruošti bendruomenių ir seniūnaičių dalyvavimo sprendimų ir teisės aktų planavimo, svarstymo ir ruošimo savivaldybėse tvarkos aprašus ir juos viešai paskelbti.
Tyrimo rezultatai buvo aptarti diskusijoje, aptariant ydingą seniūnaičių rinkimų tvarką, seniūnų ir aplamai savivaldos padėtį Lietuvoje. Pažymėta, kad atsiradus seniūnaičių institucijai, Vietos savivaldoje ir įstatyme buvo pažeistas subsidiarumo principas, primetant savivaldybėms sukurti tarpininką visuomenininką.
Diskusijoje visi sutiko su nuostata, kad būtina tobulinti pačią savivaldos sistemą. Diskusijoje sutarta ir ateityje kviestis bendruomenių atstovus, nagrinėjant kartu abiems pusėms aktualias temas.
Nuotolinėje diskusijoje buvo pristatyti Mykolo Riomerio Universiteto viešojo administravimo instituto dėstytojo dr. Sauliaus Nefo atliktos studijos rezultatai, dalintasi įžvalgomis.

LVBOS informacija

Joomla templates by a4joomla