Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Darbų ataskaitaVasario 19 d. įvyko Šakių bendruomeniečių „Microsoft Teams“ susitikimas su Seimo nario Simono Gentvilo patarėja Reda Kneizevičiene. Buvo apžvelgtos naujienos, kurios aktualios vietos bendruomeninėms organizacijoms. Susitikimo metu buvo pristatyti rengiami įstatymų pakeitimai, kurie yra susiję su NVO veikla. Sausio15 dieną Seimo narys Simonas Gentvilas inicijavo diskusiją „Kokio teisinio reglamentavimo laukia NVO sektorius?“, kurioje dalyvavo apie 200 dalyvių. Buvo atlikta anketinė apklausa, pasisakė skėtinių organizacijų atstovai. Susitikimo metu buvo pristatyti pirmieji teisės aktų pakeitimo projektai - Asociacijos, Viešųjų įstaigų, Labdaros ir pramos fondų įstatymai. Ruošiama pavasario sesijai pateikti Labdaros ir paramos įstatymo pataisą, pagal kurią iš paramos gavėjų pagal šį įstatymą siūloma išbraukti biudžetines įstaigas. Daug metų vis kalbama apie šią problemą, kada 1.2 proc. nuo GPM atitektų NVO sektoriui, bet vis pritrukdavo politinės valios tai įtvirtinti įstatymu.
Pavasario sesijos darbotvarkėje Liberalų sąjūdis siūlo papildyti Smulkaus ir vidutinio verslo įstatymą socialinio verslo sąvoka. Bendruomenės vis dažniau galvoja apie socialinį verslą. Ši veikla padėtų bendruomenėms nebūti priklausomomis tik nuo projektinės veiklos ir sudarytų sąlygas generuoti pajamas. Deja iki šiol socialinis verslas neturi teisinio pagrindo. Po ilgų diskusijų su socialinio verslo atstovais buvo nuspręsta rengti Smulkaus ir vidutinio verslo įstatymo pataisą papildant socialinio verslo sąvoka. Socialinio verslo plėtros įstatymo projektas Seime galutinio svarstymo nepasiekė, nes sulaukė didelės neigiamos reakcijos ir šiuo metu vyksta jo gražinimo procedūros rengėjams. Labiausia neramino tai, kad pagal parengto įstatymo projektą NVO nebuvo numatyta kaip socialinio verslo subjektai. SVV įstatymo socialinio verslo sąvoka sudarys galimybę ir NVO būti socialinio verslo subjektu.

SusitikimasSusitikime buvo aptarta ir perkančiųjų organizacijų statuso aktualijos. Dažnai bendruomenėms, vykdančioms projektus, viešieji pirkimai tampa dideliu galvos skausmu. Pasak R. Kneizevičienės, vienos agentūros, kurios administruoja paramą, tvirtina, kad NVO yra perkančioji, kitos, kad neperkančioji organizacija. Buvo inicijuotas visų agentūrų susitikimas drauge su Finansų ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, viešųjų pirkimų tarnybos atstovais. Finansų ministerija pažadėjo parengti bendrą aprašą šiuo klausimu ir su visomis agentūromis sutarti, kad įstatymo taikymas būtų vienodas. LR Prezidentūra yra pateikusi LR Seimui VPĮ pataisas, pagal kurias jei organizacijoje per praėjusius metus sutarčių vertė nesiekė 30 tūkst. eurų. – ji nebus laikoma perkančiąja organizacija. Belieka palaukti vyriausybės išvadų dėl šio įstatymo pakeitimo ir svarstymo bei patvirtinimo LR Seime.
R. Kneizevičienė pristatė LR Seimo narių Simono Gentvilo ir Andriaus Bagdono drauge su Lietuvos ir visos pasaulio lietuvių bendruomenėmis organizuoja kultūrinę akciją „PASVEIKINK LIETUVĄ“, skirtą kovo 11-ąjai paminėti. Ji bus transliuojama kovo 10 d. 21 val. LR Seimo youtube kanalu.
Susitikimo metu buvo pristatyta NVO virtuali teisinės bazės platforma- https://nvo-teisine-baze.tribe.so/ . Kviečiame vietos bendruomenių lyderius pasinaudoti galimybe žinoti aktualią informaciją, skelbiamus projektus bei dalintis patirtimi.
Susitikimo metu bendruomeniečiai kartu su Seimo nario patarėja aptarė Šakių rajono bendruomenių veiklą bei trukdžius ir laukiančią diskusiją dėl bendruomeninių organizacijų (BO) susiliejimo su nevyriausybinėmis (NVO) bei jų aktyvinimo kelius. Aptarti tolimesni sėkmingo bendradarbiavimo klausimai. Tikimės, kad tokie susitikimai atneš naudą rajono NVO, nes Seimo nario padėjėja yra veiklos žmogus, kuris puikiai išmano nevyriausybininkų reikalus ir gali padėti spręsti problemas.
Nuo kovo mėn. Seimo nario patarėja keletą dienų per savaitę dirbs Marijampolės regione ir yra pasiruošusi, jeigu bus poreikis, padėti.

BCA informacija

Joomla templates by a4joomla