Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

2 LKBS2024 m. balandžio 17 d. Josvainiuose, Kėdainių r. įvyko LKBS visuotinis narių susirinkimas, kuriame dalyvavo ir Šakių BCA atstovai. Susirinkimo metu Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininke išrinkta Virginija Šetkienė.
Naujai išrinktoje valdyboje, iš 7 narių, net 6 tęs praėjusioje kadencijoje pradėtą darbą. Valdybos nariais tapo: Loreta Sirvidienė, Eglė Juozapavičienė, Angelė Jokubynienė, Ausra Vaidotiene, Rimvydas Palubinskas, Odeta Baltramiejūnienė.
Susirinkime buvo pristatytos ir patvirtintos 2023 m. veiklos ir finansinės ataskaitos bei 2024 m. veiklos planas. Aptarti einamieji klausimai.

BCA informacija

BCA sveikinimas

9 Šilgaliu jaunimo nominacija 2024 03 11Renginyje „Šoku laisvei“, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, buvo įteikti jaunimo apdovanojimai „Įjunk šviesą“. Labai džiaugiamės, kad Šilgalių kaimo jaunimo veiklos buvo įvertintos nominacija „ Jaunimo iniciatyva 2023“. Jie atliko bendruomenės patalpų remontą, kuriose sėkmingai vyksta jaunų žmonių susitikimai ir veiklos.

Renata Baltrušaitienė, Slavikų seniūnijos BC pirmininkė

DSC 0598Minėdami 34-asias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, Paluobių bendruomenė tęsia tradiciją pagerbiant ilgaamžius paluobiečius, veikusius ir savo laiką skyrusius bendruomenės labui. Antrus metus iš eilės buvo įteiktos „Paluobių Ąžuolo“ nominacijos: mokytojai Viktorijai Aštrauskienei, mokytojai Kazimierai Baltramonaitei, mokytojai Romai Bavarskienei, gydytojai Zitai Langienei ir paluobiečiui Jonui Zokaičiui. Nominacijas įteikė Paluobių kaimo bendruomenės „Pagirys“ pirmininkė Irena Kerušauskienė ir Paluobių Angelų Sargų parapijos klebonas Andrius Vaitkūnas.
Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis už Lietuvą ir taiką visame pasaulyje, šventinėje programoje dalyvavo Paluobių vaikų dienos centras „Girinukas“, Griškabūdžio gimnazijos Paluobių darželio grupė „Smalsučiai“, Šakių KC Griškabūdžio padalinio tautinių šokių kolektyvas „Paluobietis“, Kazlų Rūdos KC Būdos kultūros namų kapela „Vandupė“, šventinėmis dekoracijomis prisidėjo Šakių Neįgaliųjų dienos centro individualios priežiūros darbuotojos.
Vicemeras, Darius Jakavičius, sveikindamas nominantus ir visus paluobiečius, pasidžiaugė, kad per 34 laisvos Lietuvos metus, bendru darbu pasiekėme ir nuveikėme daug: „Esame tauta verta būti laisva ir nepriklausoma“.

Laura Kerušauskaitė, Paluobiai

6 AitvarasAitvaras ‒ turtus nešiojanti mitinė būtybė, nežinia nuo kurių laikų apsigyvenusi mūsų tautosakoje. Tai yra teigiamas personažas, ir kas nenorėtų tokį prisijaukinti? Bet šis personažas turi vieną nepalenkiamą savybę: jis sėkmę ar turtus neša tik tam, kas, siekdamas tikslo, prisijaukina jį savo kantrybe, darbštumu, sumanumu. Ir kaip patvirtina jo malonėn patekusiųjų pavyzdžiai, pretendentai dar turi pasižymėti savybėmis, paliudijančiomis, kad tai buvo daroma ne dėl vienasmenės naudos, bet labiau dėl visuomeninės. Štai ir šiais metais virš tokių pretendentų skraidė Aitvarai, palikdami pagarbos nusipelniusiems savo simbolinius ženklus. Ir šie jų skrydžiai susitapatino su itin reikšminga Lietuvos valstybės švente ‒ Vasario 16 diena, žyminčia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 106-ąsias metines (1918 m.). Tai ypač garbinga diena, ir ji yra minima tarp prasmingiausių mūsų Valstybės švenčių. Todėl malonu ir garbinga ją apglėbti šviesių darbų spinduliais. Aitvaro spindulių šviesa tikrai turi tokią prasmę.
Vasario 16-osios dienos renginiai prasidėjo jau išvakarėse. „Dobilo“ nominacijos įteiktos Sintautuose, „Bendruomeniškumo angelų“ ‒ Griškabūdyje. Šventės dieną „Varpais“ nominuoti Kudirkos Naumiesčio šviesuoliai, Lukšiuose – nominacija „Žmogus yra didis“, Šakių kultūros centre 27-tą kartą buvo įteikti „Aitvarų“ apdovanojimai už indėlį į kultūrą. Pati Aitvaro skulptūrėlė ‒ tai šakiečio skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio kūrybinis darbas. Kaip kultūros partneris apdovanota buvo Šakių rajono bendruomenių centrų asociacija. Ji pasirinkta apdovanojimui todėl, kad yra organizacija, jungianti 38 rajono bendruomenės centrus.

Joomla templates by a4joomla