Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Sudargas,,Patyrimas ‒ tai mokykla, kurioje pamokos kainuoja brangiai, bet tai vienintelė mokykla, kurioje galima šmokti...Pasiryžk tik reikalingai veiklai; pasiryžęs veik nenukrypstamai.“(Bendžaminas Franklinas).
Ar ne taip pasakytina apie visuomenines veiklas, kurios pas mus, atrodo, išgyvena vis dar kūdikystės amžių ir nėra labai paplitusios. Bat tai laikina, nes, žiūrėk, buriasi ir buriasi kokie nors judėjimai ir gražiais ženklais ženklina savo žingsnius. Tarp tokių ‒ ir Lietuvos kaimų bendruomenės. Juk daugelis jų be didelių raginimų įsiklauso, ką byloja jų krašto genius loci (vietos dvasia) ir užsikrauna ant savo pečių nelengvą atsakomybės naštą už tos vietovės gyvenimo krypčių paieškas, jų vystymą bei tausojimą. O juk tas kryptis plika akimi nenustatysi ir tam prireiks nelengvų paieškos būdų, kad būtų galima prakalbinti tą genius loci. Bet prakalbinusiems ‒ tik laikytis, kiek visko atsivers. Atsivers ir uždegs noru keisti ar savo gyvenimą, ar savo aplinką, kad joje būtų daugiau šviesių polėkių, daugiau gėrio, dagiau meilės savo artimam ir savo kraštui.
Prakalbinti genius loci nėra paprastas, bet tai labai prasmingas darbas. Juk kiek turiningų atminties lobių turi vietovėje gyvenančios žmonių kartos, ypač vyresnės, senoliai. Juk tai gyva istorija, ir ji neturėtų nukeliauti užmarštin, o pasitarnauti ir dabarčiai, ir ateičiai.
Kitas istorinės atminties gaivinimo kelias ‒ rašytinės medžiagos, nors ir menkiausios, kaupimas ir panaudojimas. Nes mes ‒ tiek vietovė, tiek tauta ‒ gyvensime ir pasauliui būsime įdomūs tol, kol išsaugosime savo kalbą, istoriją, papročius (pagal įžymų etnologą Libertą Klimką).

Šventė Slavikuose 1Liepos 27 d. Slavikuose linksmai nuskambėjo miestelio šventė, sulaukusi daug bendruomeniečių, sugrįžusių kraštiečių ir svečių. Šventę pradėjo ir žiūrovus iš susižavėjimo aikčioti privertė Šakių cirko mokyklos „Šypsena“ kolektyvas (vad. Itana ir Raimondas Januševičiai). Vyresnieji ne tik klausėsi, bet ir šoko, linksmai grojant Liepalotų kaimo kapelai (vad. Romas Skaizgirys). Kol mažieji šventės dalyviai varžėsi rungtyse, šokinėjo ant batuto, garsiai skambėjo Pop muzikos atlikėjų Agnės Petravičienės ir Valdo Lacko atliekamos dainos.
Kaip gi šventė be prizų, siurprizų. Buvo pristatytas konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse‘ 2019“, dalinamos šviesą atspindinčios priemonės, linkima būti saugiems gatvėse ir keliuose. UAB „Merkurita“ organizavo laimingą loteriją.

Slavikų sen.BC informacija

Kvietimas į varžybas

Sudargo istorija dabarčiai

Meras koncertuoja mūsų kiemelyje2019 m. birželio 7-9 d. Karklėje, Klaipėdos rajone, įvyko XVII-asis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis (LKBS sąskrydis 2019), kuris draugėn subūrė per 1000 vietos bendruomenių atstovų iš 25 Lietuvos savivaldybių.
Ankstų ir labai saulėtą birželio 8 d. rytą ir šakiečių bendruomeniečiai traukė link Karklės. Šiame būryje galėjai sutikti Mikytų, Lepšių, Girėnų, “Tėviškės“, Lukšių, Kudirkos Naumiesčio, Panovių, Kriūkų, Degutinės, Janukiškių, Briedžių, Išdagų, Lekėčių, Veršių, Keturnaujienos bendruomenių atstovus. Netruko prabėgti trejetas valandų ir mes prie jūros.
Draugiškai įsirengę savo palapinę, sudėlioję edukacijų priemones, kitą įrangą, kūrėmės Karklės stadione, kuriame lyg grybai jau dygo Lietuvos kaimų bendruomenių kiemeliai. Pasipuošę ir pasirengę, sulaukėme iškilmingo LKBS sąskrydžio atidarymo ir tradicinės eisenos su vėliavomis prie jūros. O eisenos dalyvius, smagiai grodami ir dainuodami, sutiko mūsų meras Edgaras Pilypaitis ir Gelgaudiškio kapela. Neatlaikėm visi - smagiai siūbavome ir šokome rateliuose.
Skani buvo girėniškių Irenos ir Jono Sakalauskų bei Irenos ir Viktoro Šakėnų verdama agurkinė sriuba, skoniu neatsiliko mikytiškės Saulenos Kučiauskienės bei lepšietės Romos Matusevičienės sūriai.

Joomla templates by a4joomla