Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Lietuva žengia savo Nepriklausomybės atgavimo 100-mečio minėjimo takais ir prisimena visus ir visa, kas tam pamatus padėjo. Tokių Lietuvos istorijos prisiminimų akiratyje ypač reikšmingas ir ryškus yra lietuviškos spaudos draudimo laikotarpis 1864-1904 m. Jo metu Lietuvos žmonės parodė nepaprastą susitelkimą, ištvermę ir drąsą, gindami tai, kas tautai brangiausia – gimtąją kalbą. Sudargas yra ta vietovė, kurios indėlis šioje kovoje yra labai ryškus per čia suburtą ir Lietuvoje plačiai pasklidusį Suvalkijos krašto knygnečių tinklą, suorganizuotą kunigo Martyno Sederevičiaus (1829.11.09 – 1907.03.07). Kunigas Martynas Sederevičius istoriografų laikomas antruoju asmeniu pagal reikšmę po knygnešystės judėjimo organizatoriaus vyskupo Motiejaus Valančiaus.

01Lapkričio 6-ąją Lietuvoje buvo minima Atšvaitų diena. Šia proga Šakių bendruomenės pareigūnė kartu su nuolatiniais pagalbininkais - Girėnų bendruomenės centro nariais, dalyvaujančiais projekte "Eismo saugumas bendruomenėse", ir Šakių atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja G.Grockyte bei savanore K. Povilaityte, Šakių mieste, V.Kudirkos gatvėje, šalia kapinių ir parduotuvės "Norfa" praeiviams dalino atšvaitus ir informacinius lankstinukus, priminė, kokia minima diena, atšvaitų dėvėjimo svarbą ir tvarką, ragino juos dėvėti. Prie šios akcijos prisidėjo ir VĮ "Kelių priežiūra" Marijampolės padalinio saugaus eismo specialistas E.Lovkis.

Kadangi prasideda tas metų laikas, kai anksti temsta, sudėtingėja eismo sąlygos, todėl Šakių rajono policija su pagalbininkais prašo: eidami pėsti tamsiu paros metu užsidėkite atšvaitus, liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, rankoje neškitės šviečiantį žibintuvėlį. Eidami kelkraščiu ar važiuojamosios dalies pakraščiu, eikite priešais transporto judėjimo kryptį. NEBŪKITE BAISIOSIOS STATISTIKOS DALIMI, BŪKITE MATOMI !

Aušra Mockevičiūtė,Šakių r. PK VS vyresnioji tyrėja

AkcijaGruodžio 3-oji – Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su žmonių turinčių negalią problemomis, ginti jų teises bei kovoti už draugišką, saugią, įtraukią jiems aplinką. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Graži bei prasminga iniciatyva “Aš ir Tu – tai MES” prasidėjo 2016 metais, idėjos autorė - Vidmantė Raustytė, iniciatoriai - Lietuvos cerebrinio paralyžiaus asociacija ir Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija (vadovė Edita Navickienė). Tąkart akcijoje sudalyvavo – 18 skirtingų, savivaldybių bendruomenių! Šiais metais VŠĮ “Baltijos ugdymo centras” (projektų vadovė Žydrė Gedrimaitė) bei Labdaros ir paramos fondas “Algojimas” (vadovė Aušra Stančikienė) kviečia visus jungtis prie socialinės akcijos “Aš ir Tu – tai MES”. Šia akcija iniciatoriai kviečia visuomenę jungtis ir pasakyti, kad “Aš” – neįgalieji ir jų artimieji, “Tu” –asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja ir “Mes” – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys turėti teisę nesijausti kitokiu nei kiti. Juk bendrystė suteikia abipusio džiaugsmo ir didžiulį troškimą tobulėti. Nacionalinės akcijos organizatoriai ir koordinatoriai - LPF “Algojimas” ir VŠĮ “Baltijosugdymo centras” kviečia visus, kurie tiki bendrystės galia siekiant socialinės atskirties mažinimo tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių, šių metų gruodžio 3 dieną (sekmadienį) 13.00 val. skirtingų miestų ir miestelių viešąsias erdves, ar kitas bendruomenės susibūrimo vietas, kad visi kartu sukurtume “gyvą” skulptūrą – akcijos ženklą. Ženklas simbolizuoja žmonių su negalia ir negalios neturinčiųjų bendrystę ir pagalbą vienas kitam, yra atpažįstamas ir pripažįstamas socialiai atsakingų įmonių (ĮSA). Kiekviename mieste kviečiame fotografuoti bei filmuoti visą veiksmą ir galutinius išpildytus simbolius kelti į akcijos puslapį https://www.facebook.com/asirtutaimes/ ir taip visam pasauliui ištransliuoti apie Lietuvoje skambančią bendrystę, kuri, tikimės, inspiruos ir kitiems svarbiems socialinės įtraukties žingsniams. Užfiksuotus galutinius išpildytus simbolius kelti į akcijos puslapį https://www.facebook.com/asirtutaimes/ .

Nacionalinės akcijos koordinatorius – VšĮ “Baltijos ugdymo centras” ir LPF “Algojimas”

Kontaktinis asmuo: Miglė Janušauskaitė, el.paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , tel.. +37068544039

02Rudeniškai lietingą paskutinį spalio šeštadienį Girėnų bendruomenės muzikantai ir grupė bendruomeniečių vyko pas kaimynus į Briedžių laisvalaikio salę. Kultūros darbuotoja Asta Grigaitienė mus pakvietė į popietę „Iš močiutės skrynios“. Renginys buvo skirtas ne senosioms madoms, maisto gaminimui ar papročiams aptarti, o vaistažolėms. Su įmantriai supakuotomis gydomosiomis žolelėmis rinkosi vietos bendruomenės moterys, svečiai.
Kaip ir dera, pirmieji prisistatė šeimininkai. Jie papasakojo apie dažniausiai naudojamas žoleles ir jų poveikį. Laisvalaikio salės ansamblis (vadovė A. Grigaitienė) sudainavo ne vieną dainą apie augalus.
Girėnų moterys taip pat pristatė savo atsivežtas arbatžoles ir dar žaliuojančių vaistingųjų augalų puokštę. Jų pasisakymą lydėjo Girėnų muzikantų (vadovas M. Lenktys) dainos.

Ši apklausa yra programos „Kurk Lietuvai“ projektų vadovų Aurelijos Olendraitės ir Virgilijaus Pajaujo vykdomo projekto „NVO duomenų bazės koncepcija“ dalis.
Problema: 2013 m. priimtame Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme pirmą kartą įtvirtintas nevyriausybinės organizacijos (NVO) apibrėžimas.
Tačiau ilgainiui pastebėta, kad esamas apibrėžimas ne pakankamai tiksliai nusako ką turėtume laikyti NVO. Dažnai valstybės institucijoms ir piliečiams iškyla pagrįstų dvejonių, ar tam tikra organizacija, turinti viešosios įstaigos, asociacijos ar labdaros ir paramos fondo teisinę formą, turėtų būti laikoma NVO. Todėl siekiant stiprinti nevyriausybines organizacijas, kurios yra svarbi organizuoto pilietiškumo išraiška, esamą apibrėžimą numatoma tikslinti.
Siekiant patikslinti šioms organizacijoms keliamus kriterijus, analizuojama kitų valstybių geroji praktika, atsižvelgiama į Lietuvos pilietinio sektoriaus būklę ir raidą, taip pat siekiama sužinoti piliečių nuomonę. Todėl prašome Jūsų iki lapkričio 14 d. išreikšti savo nuomonę.

http://epilietis.lrv.lt/uploads/epilietis/documents/images/K%C4%84%20laikome%20NVO%20lietuvoje-.png

Joomla templates by a4joomla