Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Visi buvo pavaišintiŠakių rajono bendruomenių centrų asociacija nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 20 d. skelbė fotografijų konkursą „Bendruomeninių veiklų akimirkos“. Konkurso tikslas – skleisti Šakių bendruomenių centrų asociacijos narių veiklų gerąją patirtį ir iniciatyvas, siekiant formuoti teigiamą įvaizdį apie kaimo bendruomenių organizacijas, jų savanorius. Konkurso užduotis – pateikti fotografijų, iliustruojančių Šakių bendruomenių veiklą 2020 metais. Fotografijose užfiksuoti objektai turėtų būti tiesiogiai susiję su bendruomeninėmis veiklomis: supanti aplinka, kaimo bendruomenių savanoriai, kraštovaizdis, aplinkosauga, socialinė veikla, amatai, turizmas, renginiai, laisvalaikis.
Nuotraukas pateikti e.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. iki lapkričio 20d.

BCA taryba

Lietuvoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos (NVO) jau gali nesunkiai, greitai ir, svarbiausia, nemokamai įregistruoti NVO statusą Registrų centre. Šis statusas leis ne tik lengviau identifikuoti visuomenės labui veikiančias asociacijas, labdaros ir paramos fondus ar viešąsias įstaigas, bet ir turėti tikslesnius duomenis apie šalyje veikiančias nevyriausybines organizacijas ir taip užtikrinti efektyvesnį valstybės politikos formavimą, stiprinant nevyriausybines organizacijas.
Visuotinai pripažįstama, kad vienas iš svarbiausi atviros visuomenės bruožų yra nevyriausybinių organizacijų, kurios aktyviai skleidžia savo idėjas, stengiasi gerinti vietos bendruomenių gyvenimo sąlygas, padeda tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos, gausa bei įvairovė. Nevyriausybinėmis organizacijomis jos vadinamos pabrėžiant, kad jos yra įkurtos ne valdžios iniciatyva, tai yra savanoriškos organizacijos, įsteigtos laisva žmonių valia, piliečiai į šias organizacijas buriasi ir jas remia savanoriškai.
NVO žyma – vos kelių mygtukų paspaudimu
Neatlygintinai įregistruoti NVO statusą nevyriausybinei organizacijai paprasta – viešosios įstaigos, asociacijos, labdaros ir paramos fondo ar kito juridinio asmens vadovas tai gali padaryti neišvykęs iš namų, o paprasčiausiai prisijungęs prie Registrų centro savitarnos.
Savitarnos sistemoje organizacijos vadovas vos per kelias minutes gali užpildyti ir pateikti prašymą įregistruoti Nevyriausybinės organizacijos žymą. Detalią instrukciją, kaip pateikti prašymą galima rasti čia.
Pateikti prašymą įregistruoti NVO žymą nevyriausybinių organizacijų atstovai gali ir atvykę į vieną iš Registrų centro klientų aptarnavimo padalinių. Žyma Juridinių asmenų registre, kad juridinis asmuo yra nevyriausybinė organizacija, įregistruojama per 3 darbo dienas.

Varžybų dalyviaiKai aukštą padangę suvirpina liūdni išskrendančių žąsų ir gervių rypavimai ir kai po sparčiai rudenėjančius laukais vis drąsiau šlaistosi tyla, tada visu spalvų koloritu sutviska, sumirga visa, kas per vasarą mus džiugino vešliu žalumu. Juk ruduo, jau ruduo. Tačiau ne tik liūdną tylą jis atneša, o, išsinešdamas vasarą, dar padovanoja mums nepaprastai gražias naujai sutviskusiais visų spalvų koloritais gamtos regyklas. Toks tat ruduo, kai saulės šviesos mažai, bet kai gamtos spindesio stebuklų daug.
Girėnų bendruomeniečiai, kaip visada taip ir šiemet, nepraleido progos įdomiau pabendrauti su gamta, kad atėjus slegiančiam paskutinių metų mėnesių niūrumui, savo sielose galėtų atrasti kokią nors nuotaiką pakeliančią prisiminimų kertelę.
Taigi truputėlį apie tai.
Girėnuose spalio 30 dieną, vyko moliūgų dekoravimo popietė. Smagus buvo šis kūrybinis susiėjimas. Jo dalyviai šviečiančiais moliūgais papuošė bendruomenės aplinką, karčiamą. Ta proga buvo prsimintos ir pakartotos kelių eismo taisyklės bei aptarta, kodėl reikia dėvėti atšvaitus. Akcentuota , kad tai daryti ypatingai svarbu tamsiuju paros metu. Visiems suėjimo dalyviams buvo išdalinti atšvaitai, šviesą atspindinčios liemenės. Tai dar vienas žingsnelis į eismo saugumo žinių sklaidos plėtrą.
Šiek tiek ankstėliau, spalio 24 d., prie Valiulių tvenkinio vyko žvejų varžybos. Girėniškiai į šį renginį rinkosi su meškerėmis. Nors tą dieną žuvelių kibimas buvo vangokas, bet pats žvejybos procesas jaunimui patiko. Žvejų varžybose varžėsi 7 dalyviai. Pirmoji vieta atiteko Nojui Totoraičiui, antroji ‒ Linui Vizgirdai, o ir visi kiti dalyviai taip pat buvo apdovanoti medaliais ir prizais. Palaikymo komanda buvo gausesnė.
Kaip jau žinome, Girėnų bendruomenė dalyvauja konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse - 2020-2021", todėl renginio dalyviams taip pat buvo primintos kelių eismo taisyklės ir tai, kad tamsiuoju paros metu būtina dėvėti atšvaitus bei kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių. Visiems, ir dalyviams, ir sirgaliams buvo išdalinti atšvaitai ir šviesą atspindintys krepšiai. Po varžybų vaišinosi krosnyje iškeptu karštu plovu ir karšta arbata. Taigi prieš niūrų rudens sąstingio laikotarpį visi pasipildėme geromis emocijomis.

Girėnų BC informacija

apklausaSocialinės apsaugos ir darbo ministerija paruošė apklausos anketą Lietuvos bendruomeninių organizacijų atstovams (pirmininkams), seniūnaičiams dėl SADM priemonės bendruomeninei veiklai stiprinimo („Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“).
Tai bus svarbu tobulinant šią programą, kuri kelia daug minčių ir norų.
Apklausų atsakymų laukiama iki spalio 21 d.
Apklausos „Dėl SADM priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ tiesioginė nuoroda yra: www.manoapklausa.lt/apklausa/1221265842/ 

LVBOS informacija

Reido dalyviaiTradicinė Atšvaitų diena šiemet minima spalio 15-ąją. Jau kelinti metai Girėnų bendruomenė kartu su bendruomenės pareigūne ir jaunosiomis policijos rėmėjomis dalinome atšvaitus. Akcijoje dalyvavo ir saugaus eismo simbolis katinas Micius. Visiems priminėme, kad pėstieji, eidami ne užmiestyje, atšvaitą turi prisitvirtinti taip, kad jis būtų matomas ir automobilių žibintai galėtų jį apšviesti. Užmiestyje pėstieji privalo eiti prieš automobilių judėjimo kryptį (t. y. kaire kelio puse). Einant užmiestyje, atšvaitas turi būti pritvirtintas dešinėje pusėje taip, kad automobilių žibintai jį apšviestų. Pėstieji, eidami keliu tamsoje, taip pat gali neštis šviečiantį žibintą ar vilkėti liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis. Dviračių ir paspirtukų vairuotojai, važiuodami važiuojamąja dalimi, turi judėti pagal automobilių važiavimo kryptį (dešine puse), todėl atšvaitas turi būti pritvirtintas kairėje pusėje taip, kad automobilių žibintai jį apšviestų. Priminėme eismo dalyviams, kaip taisyklingai užsidėti ir dėvėti šviesą atspindinčias priemones. Ypač svarbu dėvėti atšvaitus einant tamsiu paros metu ir esant blogam matomumui. Svarbiausias šios dienos tikslas - priminti visuomenei, kad pėstiesiems, dviratininkams ir kitiems eismo dalyviams atšvaitas yra būtina priemonė.
Priminėme, jog atšvaitas saugo tik tada, kai yra tinkamai naudojamas, o ne „ilsisi“ stalčiuje ar kuprinėje. Atšvaitų naudojimą reglamentuoja Kelių eismo taisyklės, o atmintinę, kaip taisyklingai nešioti atšvaitą, galima rasti : https://bit.ly/3nKFxPI

Girėnų BC informacija

Joomla templates by a4joomla