Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Su LVBOS pirmininkeLapkričio 25-26 d.d. Karpynėje (Raseinių r.) įvyko jungtinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS) ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos renginys (LVBOS). LKBS organizavo mokymus tema: „Bendruomenininkas - Savanoris su pliusu", o LVBOS - konferenciją ,,Bendruomenių organizacijų tarybų pirmoji kadencija: patirtis, pasiekimai, problemos". Renginio metu buvo aptarta LKBS Savanorystės bei veiklos 20-mečio metai. Vakare vyko bendruomenininko dienos minėjimas. Tai buvo smagus bendravimas su kitų rajonų bendruomeniečiais. Šiame renginyje Šakių rajonui atstovavo Irena Šakėnienė (Šakių BCA) ir Danutė Burkšaitienė (Girėnų BC). Renginio svečiai negailėjo komplimentų bendruomeniečiams:
„Ką besakytų teisės aktai, Jūs kuriantys, buriantys, veikiantys SAVANORIAI!“
„Jūs - bendruomeninio autobuso kuras, be kurio autobusas nevažiuotų!“ Ir mes su tomis mintimis noriai sutinkame.

BCA informacija

Registrų centrasDaugiau kaip 6,5 tūkst. organizacijų Registrų centro iniciatyva šiemet neteko paramos gavėjo statuso dėl to, kad laiku nepateikė savo metinių veiklos ataskaitų už 2021 metus.
Esant tokiai situacijai su paramos gavėjo statuso panaikinimu, greitai tiek pat organizacijų neteks ne tik paramos gavėjo statuso, bet ir gaus pranešimus dėl galimo jų likvidavimo.
Raginame visas realiai veikiančias #NVO dar iki šių metų pabaigos sutvarkyti:
Savo metines finansines ir veiklos ataskaitas (parengti jas vadovaujantis asociacijų, viešųjų įstaigų ar labdaros ir paramos fondų įstatymais, t.y. visi privalomi punktai turi būti atsakyti);
NVO žymą;
Naudos gavėjų duomenų ataskaitą.
Ir taip neprarasite galimybės kitais metais dalyvauti konkursiniame NVO finansavime, gauti 1,2% GPM ar verslo įmonių paramos bei neturėsite kliūčių sudarant naujus sandorius su auditoriais, notarais ar atidarant naujas banko sąskaitas.
Plačiau - http://www.3sektorius.lt/.../2022-11-18-paramos-gavejo...

LKBS informacija

316092680_10210544730331274_6241685726362178416_n.jpg2022-uosius Seimas paskelbė Savanorystės metais. Tai naujas įkvėpimo gūsis savanoriškos veiklos plėtrai, augimui. Paskelbiant Savanorystės metus buvo siekiama dar stipriau paskatinti savanorišką veiklą, kaip viso gyvenimo mokymosi įrankį, bendradarbiavimą tarp nevyriausybinio sektoriaus ir valstybės bei savivaldybės institucijų.
Prieš dešimt metų, 2011 metais, priimtas Savanoriškos veiklos įstatymas, kuris įteisino savanorišką veiklą Lietuvoje, paskatino plėtoti nacionalines ir tarptautines savanoriškos veiklos programas. Dešimtmetį buvo formuojamos savanoriškos veiklos programos, padedančios skatinti piliečių atsakomybę, stiprinti bendruomeninius ryšius, susipažinti su profesine veikla ar ugdyti praktinius įgūdžius.
Lapkričio 18 d. penktadienio popietę Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos nariai skaitlingai rinkosi į konferenciją, skirtą Savanorystės metams paminėti. Šis forumas vyko visada svetingumu pasižyminčiame ir esančiame puikioje pakelėje ,,Tėviškės“ bendruomenės centre Liepalotuose. Konferenciją atidarė rajono meras Edgaras Pillypaitis. Jis pasveikino renginio dalyvius ir pabrėžė tokio išplėstinio susibūrimo svarbą. Visi dalyviai taip pat įdėmiai išklausė VšĮ „Tvari idėja“ direktorės Redos Kneizevičienės pranešimą ,,Kaimo bendruomenė ir savanorystė“. Tai buvo naudingas ir informatyvus pranešimas. Mūsų bičiulė Reda, LR Seimo nario Simono Gentvilo patarėja, gerai žinoma visuomenininkė, puikiai susipažinusi su bendruomenių gyvenimu, aktyviai dalyvaujanti NVO veiklą reglamentuojančių įstatymų priėmime, pateikė daug gerų minčių

314708489 834702957949177 4059511893328908766 nLapkričio 6 d. girėniškiai gausiai rinkosi su savo kepiniais į pyragų popietę, kurios metu žiūrėjome Benedikto Jako, prieš daugiau nei 40 metų, sukurtus dokumentinius filmus apie „Taikos“ kolūkį: apie čia gyvenusius ir gyvenančius žmones, jų gyvenimą, darbus, laisvalaikį. Taip pat bendruomenės narė Aušra Mockevičiūtė priminė kelių eismo taisykles, būti atsargiems kelyje ir gatvėje ypač tamsiu paros metu. Visiems dalyviams buvo dalinami atšvaitai.

Irena Sakalauskienė, Girėnų BC pirmininkė

314985388 452380103703630 5443879801828498530 nLapkričio 9 d. Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra pakvietė kaimo plėtros dalyvius į Savanorystės metams skirtą renginį – konkurso „Mūsų bendruomenės savanoris 2022“ apdovanojimus.
Renginyje buvo kalbama apie savanorystės svarbą, kuri telkia bendruomenės narius kurti sau patogią ir patrauklią gyvenimo aplinką, moko atjautos nesiekiant finansinio atlygio. Renginyje dalyvavo ir patirtimi dalinsis bei pranešimus skaitė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė ir VšĮ „Socialinis veiksmas“ vadovė Milda Lukoševičiūtė.
Konkursui buvo pateiktos 79 kandidatų anketos. Nominacijų laimėtojus atrinko komisija, kurią sudaro Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos ir Vietos veiklos grupių tinklo atstovai.
Šio renginio metu buvo apdovanoti kaimo bendruomeninių ir jų skėtinių organizacijų, vietos veiklos grupių narių siūlyti kandidatai šioms nominacijoms: „Už įkvepiantį įsitraukimą“, „Už novatoriškumą ir kūrybiškumą“, „Už universalumą ir įvairiapusiškumą“, „Jaunasis bendruomenės savanoris“, „Už telkiančią lyderystę“, „Už ilgametę savanorystę“.
Šakių rajono „Tėviškės“ bendruomenės centro pirmininkė Alvyra Janavičienė buvo nominuota „Už telkiančią lyderystę“. Pirmininkė ryžtinga, aktyvi ir motyvuota, ypač sudėtingose situacijose. Darbšti ir nenuilstanti. Puikiai suvokia bendruomenės centro tikslus ir uždavinius, ir geba, tai perduoti bendruomenės nariams, įkvėpti ir motyvuoti juos bendram darbui, bendrų tikslų siekimui. Ji dėmesinga kiekvienam bendruomenės nariui, nuolat domisi jais ir randa bendrą kalbą.
Visi nuoširdžiai sveikiname Alvyrą, linkime ir toliau būti lydere bendruomeninėse veiklose.

BCA informacija

Joomla templates by a4joomla