Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

kaimynadienisMykolo Romerio universitetas (MRU), Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), Vidaus reikalų ministerija (VRM) bei informacinis partneris „Savivaldybių žinios“ skelbia kasmetinį nacionalinį konkursą vietos bendruomenėms „Bendruomenė – Švyturys 2022 – kelias į sėkmę“. Šakių rajono bendruomenių centrų asociacija teikia konkursui Žvirgždaičių miestelio bendruomenę nominacijai „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“ .

  1. Vietos bendruomenės (bendruomeninės organizacijos) pavadinimas, adresas: ŽVIRGŽDAIČIŲ MIESTELIO BENDRUOMENĖ (toliau – Bendruomenė), A. Liorentaitės g. 1, Žvirgždaičių mstl., Žvirgždaičių sen., Šakių r. sav., LT-71305
  2. Veiklos (įsiregistravimo) metai : 2009 m.
  3. Faktai, rodantys, kad pastaruosius trejus (3) metus šią vietos bendruomenę (organizaciją) lydėjo sėkmė:

Bendruomenė bendradarbiauja su vietos institucijomis: Žvirgždaičių seniūnija, Šakių viešąja biblioteka ir jos padaliniu Žvirgždaičiuose, su Griškabūdžio kultūros centru ir kaimyninėmis bendruomenėmis. Kartu su paminėtomis institucijomis Bendruomenė organizuoja valstybinių švenčių minėjimus, įvairias temines edukacijas, ekskursijas, šventes, rūpinasi gyvenamosios vietos viešųjų erdvių puoselėjimu, bendruomenės narių sudominimu įvairomis veiklomis ar akcijomis, stiprinančiomis tarpusavio bendrystę bei draugiškus ryšius su kaimyninėmis bendruomenėmis. 2021 m. Bendruomenė kartu su Šakių VB Žvirgždaičių padaliniu ir Griškabūdžio KC Žvirgždaičių kultūrinių renginių organizatore surengė akciją „Apkabink savo krašto istoriją“, skirtą Vasario 16 – ai ir Nepriklausomybės Akto signataro J. Staugaičio 155–osioms gimimo metinėms paminėti. Kartu su biblioteka parengė teatralizuotą programą, pristatančią Žvirgždaičių krašto istoriją, iškilius jo žmones: Nepriklausomybės Akto signatarą vyskupą Justiną Staugaitį, pirmąją lakūnę ir parašiutininkę Lietuvoje Antaniną Liorentaitę ir jos brolį karo lakūną pulkininką leitenantą Joną Liorentą. Šis pristatymas vyko Šakių VB organizuotame „Kaimynadienyje“.

PARODAVytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (toliau – VDU ŽŪA)
kovo 30 – balandžio 1 dienomis rengiama tradicinė tarptautinė žemės ūkio paroda
„Ką pasėsi... 2023“.
Šiemet parodoje dalyvauja apie 200 įmonių iš Lietuvos ir užsienio, taip pat 200 smulkiųjų dalyvių: amatininkų, sodininkų, tautinio paveldo puoselėtojų. Parodos ekspozicijose prisistatys Lietuvos agroverslo lyderiai ir kitos įmonės, siūlančios sprendimus ūkininkams ir namų ūkiams.
Parodos metu vyks 46 seminarai, skirti pristatyti paramos priemones žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, tvariosios augalininkystės ir gyvulininkystės sprendimus, sumaniąsias technologijas ir inovacijas žemės ūkyje bei kitas temas. Renginius ves VDU mokslininkai, LR žemės ūkio ministerijos, Lietuvos inovacijų centro, parodoje dalyvaujančių įmonių atstovai.
VDU ŽŪA stende (paviljone Nr. 2) bus teikiamos mokslininkų konsultacijos, bus galima lankytis ŽŪA IV rūmuose naujai įrengtoje prototipų erdvėje, kur mokslo paslaugas verslui ir bendrų projektų, finansuojamų iš viešųjų lėšų, galimybes pristatys VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro specialistai.
Trečią parodos dieną – balandžio 1-ąją vyks VDU Žemės ūkio akademijos atvirų durų diena.

3Skelbimo lentoje puikavosi kvietimas vasario 19 d. į Užgavėnių šventę. Tai šiek tiek anksčiau negu tikrosios, bet mums patogiau, tada kai žmonės laisvesni.
Reikia ir man nuvėžlinti! Jau iš tolo matau meistriškai sukrautą laužą, o viršuj gana išraiškingą Morę.
Buvusios mokyklos kiemelyje kepa blynus, verda sriubą, dar kitam katile aviečių stambrų arbatą. O kaukių gražumas! Čia ir daktarėlė su vaistukais nuo visų ligų, čia laimingi jaunieji negali paleist viens kitą, čia ir čigonėlė išburia tik gerą ateitį, o kam reikia ‒ ir vaikučių, čia striksi ožiukai, katinukai... Visų ir nesuminėsi. Štai ir Lašininis su Kanapiniu šnairuoja viens į kitą: žino-dvikova laukia. Muzika nutyla ir mokytoja Skirmutė Janulaitienė paskelbia šventės pradžią. Ji paaiškina šios šventės prasmę, pasako daug prietarų: ypač ko per Užgavėnes negalima daryti ir kodėl. Pavyzdžiui: negalima siūti, nes daržovės sukirmys, negalima šukuoti plaukų, nes bus prasti linai ir kt. O štai per Užgavėnes reikia tiek prisivalgyti, kad pilvas būtų kietesnis už kaktą.Reikia garsiai šūkauti, verstis per galvą, kad atrakintumę žemę ir greičiau išvytumę žiemą.
Per Užgavėnes nereikia daug kalbėti, reikia šokti, žaisti, todėl publika tuoj sukviečiama į ratą ir prasideda žaidimai bei šokiai, net aš savo senus kaulus išjudinau. Pašokus, pažaidus ir pasistiprinti ne pro šalį. Vilija, Lina, Romena ir Martynas prikepė blynų, Regimantas ir Alius vaišina skania riebia sriuba, Vaidas - arbata.

20221020 175642Ruduo ir žiema žmonėms tikrai nėra aktyvių veiksmų metas. Tai būna laikas, kada apibendrinama, kas nuveikta ir planuojami tolimesnio ėjimo į priekį žingsniai. Tačiau Barzdų krašto žmonėms taip nenutiko: pirmasis juos po ilgo ramybės periodo į bendrą subūrį sutelkė spalio mėnesio 21 d. renginys labai gražiu pavadinimu ‒ ,,Rudens kraitė bendrystės sode“. Juo buvo atgaivintas ir aktyvuotas bendruomeniečių poreikis po ilgo laiko vėl susieiti ir pabūti kartu. O spalio 24 d. bendruomenė mėgavosi rudens laikotarpiui ypač pritinkančiu renginiu ,,Įžiebk moliūgą“. Rodos, paprasta šio renginio idėja, bet ji išjudino visus ‒ mažus ir didelius. Juk pamatę moliūgą, pirmiausiai galvojam ne apie jo vaisiaus maistines savybes, o apie grožį, todėl pasimėgauti tokia akimirka interesantų netrūko.
Lapkričio 16 d. bendruomenėje vyko pirmosios pagalbos suteikimo pamoka. Tai labai reikalingas ne pramoginis, o edukacinis, gyvenimui svarbus dalykas. Nes niekas negalime žinoti, kada jo gali prireikti.
Gruodžio mėnesį startavo kalėdine akcija ,,Gerumo širdis“. Bendruomenė kvietė prie akcijos prisidėti visus savo gerumu: savo rankų darbo šaliku, kojinėmis, pirštinėmis, ilgo galiojimo maistu, iškeptu sausainiu, rankų darbo atvirute su šiltu palinkėjimu... Tikimės, kad ši akcija mūsų bendruomenėje bus daugiametė.

Sla 3Nors žiema vis dar nenori pasitraukti, pavasarinė nuotaika vis labiau beldžiasi į kiekvieno kiemą...
Liaudis nuo seno švęsdavo Užgavėnes, kad išvarytų žiemą ir greičiau pabustų gamta, iš tolimų šalių sugrįžtų paukščiai – ateitų pavasaris. Per Užgavėnes būtina ne tik daug ir riebiai prisivalgyti, kad užtektų visai Gavėniai, bet ir persirengti įvairiais personažais (gyvuliais, nepažįstamais žmonėmis, demonais), daug vaikščioti, triukšmauti, žiemą varyti. Be riebaus ir sotaus maisto, būtina kepti „kropelius“ bei blynus, nes apskrita blyno forma simbolizuoja pasaulio Saulę.
Šiemet Užgavėnes Slavikuose minėjome edukacine popiete „Užgavėnių kaukės iš odos“ su meistre Irena Mažeikiene. Jauki popietės nuotaika dvelkė ne tik besigrožint Užgavėnių kaukių paroda, bet ir šiltai bendraujant su kaukių meistre sudargiete Irena Mažeikiene. Popietės dalyviai turėjo galimybę ne tik pamatyti, bet ir prisiliesti bei pasimatuoti meistrės pagamintas įstabaus grožio kaukes. Autorė mielai pasidalino savo patirtimi kaip gamina Užgavėnių kaukes, iš kur semiasi minčių, idėjų, nuo ko pradėjo... Nenuostabu, kad tokio grožio kaukes meistrė gamina jau seniai. Baigusi Stepo Žuko dailės instituto odos skyrių, bei 20 metų dirbo „Dailės“ kombinate Vilniuje. Grįžus gyventi į Sudargą, neužmiršo dirbinių iš odos. Viešnios dukra, Slavikų seniūnijos specialistė Birutė Mačienė, pristatė ir parodė tik dalelę pagamintų kaukių, mat dauguma jų yra padovanotos giminėms, Jurbarko krašto muziejui, pasiekusios net Angliją, JAV.
Na, o kas labiausiai vijo žiemą? Mažieji persirengėliai nepraėjo pro šalį, mielai keitė savo įvaizdį pasimatuodami naujas kaukes.
Užgavėnių kaukių paroda vyks iki vasario 28 d. Slavikų seniūnijos salėje. Maloniai kviečiame pasigrožėti sudargietės Irenos Mažeikienės, mūsų krašto – Albino Bilinsko ir slavikiečių kurtomis Užgavėnių kaukėmis.

Renata Baltrušaitienė, Slavikų seniūnijos BC pirmininkė

Joomla templates by a4joomla