Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kaimo bendruomenių centrai (BC ) gyvuoja kas jau visą dešimtmetį, kas dar šiek tiek mažiau, tačiau dabar , turbūt, vargiai besurastum žmogų, kuris nebūtų pajutęs ar nepastebėjęs šių pačių žmonių susikurtų organizacijų veiklų. Tos veiklos skirtingos savo turiniu ir tematika, ir tame, tikriausiai, yra visas jų patrauklumas ir grožis. Juk kiekviena kaimo vietovė per savo narių bendrystę ir sutarimą ieško ir suranda pačius efektyviausius būdus ir priemones, kaip teigiamai įtakoti savo aplinkos kaitą, kaip gražinti gyvenimą.
Sausio 24 d. Šakių savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdyje, suorganizuotame šio komiteto pirmininko Edmundo Rinkevičiaus, buvo aptartos bendruomenių problemos ir galimybės. Posėdyje dalyvavo mero padėjėjas, bendruomenių veiklų kuratorius Rimantas Valiukas ir Šakių Bendruomenių centrų asociacijos ( BCA ) pirmininkė Grina Šnirpūnienė.
Pranešimą posėdžiui paruošė ir pristatė Kontrolės komiteto narys Zigmas Povilaitis. Jam, daug metų vadovaujančiam Girėnų bendruomenei, nėra svetimi bendruomeniečių rūpesčiai.
Tiek pranešimo metu, tiek po jo vykusioje geranoriškoje diskusijoje išryškėjo šios problemos:
1.Bendruomenės centro patalpų išlaikymas ( šildymo, elektros, šiukšlių išvežimo išlaidos) bei patalpų vidaus ir aplinkos apie pastatus priežiūra.
2.Gyventojų aktyvinimo klausimai.
3. Lyderių skatinimo sistema.
4. Informacinių technologijų stygius.
5. Savivaldybės pagalba bendruomenių centrų verslumo projektams ir kt.
6. Finansinė pagalba bendruomenių centrams ir galimybių paieškos padengti pirmininkų kelionių, susijusių su bendruomenės veiklomis, telefono išlaikymo ir kanceliarijos išlaidas.
Aptarti partnerystės ryšiai ir gražus bendravimas su seniūnais, seniūnaičiais. Pasidžiaugta bendruomeniečių indėliu , organizuojant vietovėse kultūrinius renginius.
Artimiausiu laiku numatomas BC pirmininkų posėdis, kuriame problemos bus sukonkretintos ir pasiūlymų išvados bus pateiktos apsvarstyti Kontrolės komitetui, tikintis, kad bus surasti protingi ir naudingi sprendimai bendruomenių veikloms skatinti ir aktyvinti.

BCA informaacija

Joomla templates by a4joomla