Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

IMG 20181206 175313Kalėdos ‒ didžioji metų šventė. Tai metų virsmo diena, kai šviesa nugali tamsą. Krikščionybėje ji yra sutapatinama su Kristaus gimimu. Įvairiose kultūrose yra daug visokių šios dienos išskirtinumo paminėjimo apraiškų, tačiau pagrindinis akcentas ‒ Šviesa. Dieviška Šviesa. Ji suburia ir suartina šeimas. Ji skatina apmąstyti savo nueitus žingsnius ir planuoti būsimus. Nėra metuose kitos tokios iki gelmių žmogaus dvasią išjudinančios šventės. Tuo labiau, kad kiekvieno dvasinės būsenos įsivertinimui, analizei skiriamas paskutinysis metų mėnuo – gruodis. Tai adventinės ramybės, laukimo mėnuo.
Dvi aktyvios Sudargo bendruomenietės: mokytoja katechetė Sigita Norkienė ir bibliotekininkė Valerija Endriukaitienė ‒ pakvietė Sudargo visuomenę į sakralų renginį ‒ adventinę apmąstymų popietę. Tai nebuvo gausus susibūrimas, tačiau labai dvasingas. Jo idėja ‒ dalinkis viskuo su savo artimu. Ypač teigiamomis dvasinėmis pajautomis. Todėl renginio scenarijaus turinys tikrai atspindėjo jo idėją, nes popietės dalyviai nebuvo tik ramiai besėdintys statistai, o gyvai dalyvavo veiksme. Į veiksmą visus įvedė švelni muzika ir jautrūs deklamatorės Valerijos žodžiai. Katechetė Sigita pati uoliai siekia savo veiklos tobulinimo galimybių plėtros per inovatyvumą, dalyvauja Vilkaviškio vyskupijos katechetinio centro mokymuose, todėl popietės dalyviams buvo gražiai paruošusi pagalbines priemones ir temines užduotis ‒ naujoviškas, įtaigias, skatinančias siekti savianalizės, gilesnių apmąstymų. Jų buvo pasiūlyta nemažai ir labai turiningų. Pagrindinė jų turinio idėja: stenkis, kad gyvenimo keliu eidamas, neprasilenktum su gėriu, nes aplink yra ir tamsos, ir nevilties. Kad jos išvengtum pats, kad apsaugotum nuo tokių pavojų savo artimą.

IMG 20181206 163630O savo meditacijas dalyviai užbaigė pasigamindami kiekvienas sau po baltą angelėlį, kad galėtų pasijusti beįžengiantys į būsimų metų dangiškos šviesos ratą.
Adventinis renginys tikrai sušildė susirinkusių širdis, pažadino kiekvieno dvasią. Už jį visi susirinkusieji nuoširdžai dėkojo organizatorėms, o Sudargo seniūnė Rita Grigaitienė, dėkodama visiems, linkėjo gražių švenčių ‒ ramaus Kūčių vakaro, linksmų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų.
Paskutinis renginio akcentas ‒ bendras arbatos ir saldumynų stalas, taip pat prisidėjęs prie bendrystės stiprinimo.

Sudargo BC inf.

Joomla templates by a4joomla