Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Lukšių bendruomenės vadovai 2018 2Daugumai tikriausiai atrodo, kad Lukšių BC išnykęs iš Šakių rajono bendruomenių centrų žemėlapio. Bet taip nėra. Dirbama tyliai, bet padaroma daug.

Lukšių BC vienija jaunimą, rūpinasi jų užimtumu, laisvalaikio praleidimu. Lukšių jaunimui sudarytos puikios sąlygos sportuoti bendruomenės atnaujintame pagal projektines lėšas Lukšių gimnazijos stadione. Čia veiklas randa tiek darželinio amžiaus vaikai, tiek jaunimas, pagyvenę žmonės ir net senjorai (vaikų žaidimo aikštelė, futbolo aikštė, bėgimo takai, krepšinio aiktelė, 3 lauko treniruokliai).
Kiekvienais metais jaunimui organizuojamos 2 sporto stovyklos Druskininkuose, viena pavasarį, kita rudenį.
Jau septynerius metus iš eilės Lukšiuose vyksta bendruomenės organizuojamas dviračių plento maratonas „Plentas24“. Visą parą (24 val.) ta pačia trasa: Lukšiai – Kriūkai- Lekėčiai – Lukšiai, dviračiais važiuojama tiek, kiek kam leidžia jėgos, sveikata ir ištvermė. Poilsio mažai, kai per parą numinama po 400 km. Šis renginys sutraukia dalyvius iš įvairių Lietuvos kampelių, įvairaus amžiaus grupių. Šiais metais jauniausiam dalyviui buvo 6 metukai, vyriausiam 70 metų. Trumpos poilsio pertraukėlės būna palapinėse, maistas ruošiamas ant laužo. O kiek visko nutinka 64 km trasoje, kai važiuojantiems prireikia vienokios ar kitokios pagalbos. Mums, kaip bedruomenei, smagu, kad tokiose situacijose ugdomas tarpusavio supratimo, pagalbos suteikimo, bendruomeniškumo jausmas.

Lukšių bendruomenės vadovai 2018 1Turime tęstinį projektą, pagal kurį kiekvienais metais organizuojama sporto diena Lukšiuose, kai varžomasi trijose rungtyse: bėgimo, krepšinio ir tinklinio, dvejose amžiaus grupėse. Sporto dienos rungtyse dalyvauja tiek vyrai, tiek moterys. Po apdovanojimų visi renginio dalyviai vaišinami ant laužo virta sriuba, kurią išverda Lukšių bendruomenės moterų klubo narės.
Kiekvienais metais bendruomenė organizuoja bent dvi talkas: pavasarį aplinkos tvarkymo, gėlių sodinimo, medžių ir krūmų genėjimo,o rudenį lapų grėbimo Lukšių bažnyčios šventoriuje.
Bendruomenė mėgsta ir keliauti. Šiais metais turėjome tris išvykas. Pavasarį dideliu autobusu vykome į Rygą, Kaune žiūrėjome spektaklį „Grafas Montekristas“, o vasarą bendruomenės nariai kartu su moterų klubu vyko į Lenkiją. Lankytas Kamaldulių vienuolynas Vygriuose, plaukta laivu Augustavo upe su pakeliamais šliuzais, aplankyti Seiniai.
Kiekvienais metais bendradarbiaujant su Lukšių kultūros centru, seniūnija organizuojami Sausio 13–osios, vasario 16-osios, kovo 11-osios renginiai. Reikia paminėti, kad visuose šiuose renginiuose aktyviai dalyvauja Lukšių gimnazijos skautai, įnešantys savo buvimu jaunatviškumo, patriotiškumo dvasią.
Aktyvi bendruomenės narė Inesa kiekvienais metais organizuoja Lukšiuose „Šakių kalendoriaus“ pristatymo renginį. Šiais metais jis vyko vasario 7 d.
Šiais metais vasario 16-osios renginys buvo ypatingas, skirtas Lietuvos 100-ečiui. Nominacijos „Žmogus yra didis“ buvo įteiktos : šimtmečio kunigams, savanoriams, dailininkams, partizanams.
Šią idėją sugalvojo Lukšių seniūnas, bendruomenės tarybos narys V. Cikana.
Prieš šventinį renginį Lukšių bendruomenės moterys kartu su moterų klubu puošė Lukšių kultūros namų prieigas, salę, šventės dieną rūpinosi svečių maitinimu. Iš bendruomenės lėšų buvo įsigyta didžiulė trispalvė gėlių puokštė scenos papuošimui.
Vasario 22 d. bendruomeniečiai rinkosi į susitikimą su Višakio Rūdos klebonu, bendruomenės siela, pagrindiniu projektų rengėju Vidmantu Strioku.
Kovo 28 d. Lukšių miestelio centre vyko susitikimas su Šakių policijos bendruomenių pareigūne Aušra Mockevičiūte.
Balandžio 16-20 dienomis bendruomenė organizavo Lukšiuose stambiagabaričių ir elektroninių atliekų rinkimo akciją. Buvo surinkta virš 4 tonų atliekų, už šį darbą gavome prizą – kanceliarinių ir sporto prekių.
Birželio 10 d. Lukšiuose buvo minimas Lukšių parapijos 210 m. jubiliejus. Po atlaidų lukšiečiai ir svečiai rinkosi šventoriuje, kur vyko minėjimas, koncertinė programa, buvo vaišinamasi klebono gaspadinės paruoštomis ir pačių parapijiečių atsineštomis vaišėmis. Lukšių seniūnas apdovanojo aktyviausius parapijos žmones.
Aktyviai Lukšių bendruomenės nariai dalyvavo ir Šakių rajono seniūnijų spartakiadoje. Užimta garbinga 2 vieta. Po apdovanojimų visi sportininkai buvo pakviesti į Zyplių dvarą, kur Lukšių seniūnas, bendruomenės moterys, bendruomenės lėšomis visus dalyvius pamaitino šiltais pietumis.
Lukšiečiai talkoje 2018Įsimintiniausias Lukšiuose renginys šiais metais vyko liepos 6 d, Valstybės dieną (karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną), suvienijęs visą Lukšių bendruomenę. Nuo pat ryto vyko sportinės varžybos, edukacinės programos, mažieji džiaugėsi batutu, leido burbulus, katile virė sriuba, prekybininkai siūlė savo rankdarbius, karietomis važinėjo kariai, aidėjo pabūklų salvės. Renginį vainikavo koncertinė programa, na ir žinoma tautinės giesmės giedojimas. Prie šios šventės prisidėjo plačioji Lukšių bendruomenė: verslininkai ir ūkininkai aukojo lėšas, kultūros centro darbuotojai organizavo koncertinę programą, sukvietė prekybininkus, šventės svečius, bendruomenės moterys virė sriubą, aktyvūs bendruomenės nariai organizavo sportines varžybas, užėmė įvairiomis veiklomis vaikus.
Bendruomenė yra aktyvi konkurso „Saugus eismas bendruomenėse“ dalyvė. Metai iš metų dalyvaujama šiame konkurse ir paskutiniais metais labai sėkmingai. 2016 m. užimta 1 vieta,
2017 – 2 vieta. Už šiuos pasiekimus bendruomenė gavo daug saugaus eismo priemonių ir piniginius prizus. Šiais metais taip pat dalyvaujame šiame konkurse ir tikimės sėkmės.
Bendruomenė šiais metais rengė projektą – „Sportuokime kartu-2018“. Projekto vertė 2070 Eur.
Bendruomenė kartu su seniūnija, Lukšių verslininkais, Lukšių kultūros centro darbuotojais , suvienijusi pastangas teikė paraišką „Valstybę kuriame mes“ nominacijai „ Už pilietinę iniaciatyvą Valstybės stiprinimo labui“ Lietuvos Kultūros Ministerijai. Šios pastangos nenuėjo veltui. Lapkričio 6 d. buvome pakviesti į Ministeriją ir iš pačio Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio atsiėmėme medalį ir padėkos raštą už sėkmingą dalyvavimą šio konkurso 2 etape. Prieš savaitę, kaip šios iniciatyvos tąsa, per Lietuvos televizijos laidą „Laba diena Lietuva“ buvo transliuojamas reportažas apie Lukšius, viešinama Lukšių bendruomenės veikla.
Šiuo metu vykdome Šakių savivaldybės priemonę ,,Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Prioritetine vykdytina ir finansuotina veikla pasirinktas Šakių rajono savivaldybės tarybos 2017 m. birželio 29 d. sprendimu Nr. 212, 2018 m. birželio 22 d. sprendimo Nr. T-237 redakcija patvirtintas 12.6 punktas – bendruomeninės akcijos ir iniciatyvos, skirtos viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti (parkų, sporto ir poilsio aikštelių, vaikų žaidimų aikštelių, kitų vietos bendruomenės teritorijoje esančių poilsio ir rekreacijos vietų tvarkymas ir atnaujinimas, viešo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams). Už šios priemonės lėšas jau yra nupirkti 4 krepšinio stovai, mažiesiems krepšininkams. Stovai bus sumontuoti Lukšių, Liepalotų, Lepšių ir Plynių gyvenvietėse.
Prieš Kalėdas socialiai remtinų šeimų vaikams organizuojama „Kalėdinė gerumo akcija“. Vaikai iš Senelio Šalčio gauna dovanėles, šoka, dainuoja, žaidžia, vaišinasi . Piniginės lėšos – suaukotos renginio rėmėjų.
Nauja veikla, naujas sumanymas - Kalėdinių eglučių puošimas Lukšių bažnyčioje. Jų puošybos iniciatiriai ‒ Lukšių gimnazijos vaikai, neįgalieji, gyvojo rožinio kalbėtojai, na ir Lukšių bendruomenės moterų klubas.

Sigitas Bendorius, Lukšių bendruomenės pirmininkas

Joomla templates by a4joomla