Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KP dalyviaiSpalio 18 d. Raudondvaryje, Kauno rajone, vyko Lietuvos kaimo parlamento IV sesija. Joje dalyvavo Lietuvos kaimo bendruomenių asociacijų ir Vietos veiklos grupių atstovai. Zanavykų kraštui atstovavo septyni Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos atstovai.
Lietuvos kaimo parlamento tikslas – sustiprinti Lietuvos kaimo balsą ir kartu apsispręsti, kur link Lietuvos kaimas turi eiti, koks jis turi būti. Šiam darbui kaimo parlamentas draugėn suburė kaimo bendruomenių, vietos veiklos grupių, valdžios atstovus. Pranešėjų gretose buvo šių aukštųjų valdžios institucijų atstovai: Vidaus reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, taip pat Žemės ūkio ministerijos. Tokia prelegentų įvairovė lėmė ir temų įvairumą bei tuo pačiu ir klausytojų domėjimąsi.
LKP IV sesija prasidėjo forumo svečių ‒ seimo narių Ramūno Karbauskio, Andriejaus Stančiko ir Guodos Burokienės sveikinimais ir geriausiais linkėjimais bendruomeniečiams. Toliau sesijos metu buvo plačiai aptarta Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programa bei jos indėlis į Lietuvos kaimo gerovę. Be to buvo aptartos tęstinės kaimo plėtros įžvalgos
2021-2027 metams: LR Žemės ūkio ministerijos bei LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos priemonės, skirtos Kaimo bendruomenių stiprinimui; LR Vidaus reikalų ministerijos regionų politikos gairės Lietuvoje; Latvijos patirtis įgyvendinant 2014‒2020 m. LEADER programą, bendruomenių tinklaveiką ir apie Sumanius kaimus (Smart villages).Viešnia iš Latvijos pasidalino savo šalies patirtimi bei geraisiais pavyzdžiais, įgyvendinant vietos veiklos grupės parengtą strategiją. Dar sesijai buvo pristatyta įgarsinta ir įvaizdinta teminė medžiaga iš Prancūžijos.

Prisiminimui bendra nuotraukaDaug dėmesio sulaukė išsamus ir informatyvus Europarlamentaro Brionio Ropės pasisakymas.
Po pietų pertraukos visi aktyviai diskutavo ir dirbo grupėse. Grupės turėjo atskiras temas: LEADER/BIVP programa; Sumanus kaimas ‒ ar tai įmanoma Lietuvoje?; Bendruomeninis verslas # Socialinis verslas?; Bendruomenių veiklos teisinis reguliavimas; Lietuvos kaimo vizija po 2030 m.
Visos grupėse iškeltos problemos bei pasiūlyti sprendimo būdai sudėti į Lietuvos kaimo parlamento rezoliuciją, kuri buvo darbo dienos apibendrinimas.
Parlamento dalyviai šiame forume turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos projektais, dalyvauti įvairiose edukacinėse programose bei pasimėgauti vakaro programa.
Nusipelniusiems bendruomenių atstovams, daug prisidedantiems prie Lietuvos kaimui būdingos socialinės ir kultūrinės dvasios išsaugojimo, buvo padėkota ir už nuopelnus įteikti padėkos raštai. Tarp jų Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto padėka buvo įteikta Šakių BCA atstovei, Sudargo BC pirmininkei Albertai Natalijai Dragūnaitienei ir sudargiečiams už istorinių piliakalnių tausojimą ir garsinimą bei knygnešystės atminimo saugojimą.
Šakiečiai nuožirdiai dėkoja forumo organizatoriams, nuo pirmos iki paskutinės renginio minutės taip subtiliai sugebėjusiems kiekviename žingsnyje rodyti gražios, šiltos bendrystės pavyzdžius. Tai ir džiugina, ir pamoko. AČIŪ!

BCA informacija

Kaimo parlamentas

Joomla templates by a4joomla