Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Seimo narė Guoda BurokienėBendruomeniškumas, kaip ir pilietinė visuomenė, yra istoriškai susiklostęs ir nuolat kintantis visuomenės socialinių grupių sąveikos būdas, idėja.
Šios idėjos išraiška ‒ bendri interesai, bendros vertybės, bendros problemos, tarpusavio parama ieškant ir priimant svarbius bendrus sprendimus.
Gana ryškiai bendruomeniškumas pasireiškia ir demonstruojamas vietos savivaldoje, kuriai nulemta būti arčiausiai prie kiekvieno žmogaus. Vietos savivalda apibrėžiama kaip savivaldybės bendruomenės ir jos išrinktų atstovų bei jų suformuotų ir kontroliuojamų viešojo administravimo institucijų teisė bei galia savarankiškai tvarkyti ir valdyti bendruomenės viešuosius reikalus.
Daugelis, kaip svarbiausią vietos savivaldos subjektą, nurodo bendruomenę, kurią sudaro gyventojai, gyvenantys apibrėžtoje erdvėje – administraciniame teritoriniame vienete.
Bendruomenės turi būti vietos valdžios partneriu, nuimančiu nuo vietos valdžios dalį administracinės naštos.
Sėkmingai tiek bendruomeninių organizacijų, tiek ir nevyriausybinių organizacijų veiklai, kokybiškam jų bendravimui ir bendradarbiavimui tarpusavyje ir su vietos savivaldybės institucijomis yra svarbus, reikalingas, netgi būtinas tarpusavio ryšys. Be jo žengimas į priekį niekada nebus vaisingas ir našus. Juk darni bendrystė yra paveikioji visokios savivaldos ‒ mažos ar didelės ‒ inspiratorė.

Tai todėl lapkričio 4 d. Šakių BCA iniciatyva buvo organizuota apskritojo stalo diskusija „Nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybės sąveika pilietinės visuomenės aktyvinimo klausimais“. Šakių BCA aktyvas susitiko su seimo nare, ilgamete Lietuvos kaimo bendruomenių globėja ir jų džiaugsmų bei problemų žinove Guoda Burokiene. Šiame pasitarime taip pat dalyvavo Šakių savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis, mero patarėjas Edvinas Albrektas, socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė, Šakių savivaldybės tarybos narė ir Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Margarita Liukaitienė.
Susitikimo metu buvo aptartos NVO (Nevyriausybinių organizacijų) ir BO (bendruomeninių organizacijų) įstatymų galios ir jų įgyvendinimas mūsų rajone. Būdamos apatine valdžios piramidės grandimi, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos tampa savotišku vietos gyventojų nuotaikų transliuotoju jas išgirstant ir filtru jas išgryninant.
1.Diskusijos dalyviaiDiskusijos dalyviai minėjo, kad perteklinis paramos kaimo bendruomenėms lėšų panaudojimo reglamentavimas daro neigiamą poveikį kaimo lyderių aktyvumui, nes bendruomenių organizacijų lyderius‒visuomenininkus neramina „iš viršaus“ nuleidžiami ir sunkiai įgyvendinami projektiniai įsipareigojimai, perteklinių dokumentų reikalavimai teikiant paraiškas. Taip pat yra sudėtingas ir lėtas sprendimų, dėl lėšų projektų finansavimui skyrimo-priėmimo mechanizmas. Seimo narė buvo prašoma inicijuoti aktyvesnį ir lankstesnį šių klausimų sprendimą.
Aptartos bendruomeninio verslo galimybės ir trukdžiai rajone. Diskutuota dėl pasiruošimo įgyvendinimui strateginės nuostatos, kad ne mažiau 15 proc. viešųjų paslaugų būtų perduota NVO sektoriui.
Bendru sutarimu prieita prie išvados, kad savivaldybės tarybos sprendimai, kurie yra susiję su vietos bendruomenių aktualijomis, turi būti svarstomi Nevyriausybinių organizacijų taryboje, tariamasi su bendruomenėmis. Kad trūksta dialogo tarp valdžios ir nevyriausybinių organizacijų, sutiko visi pasitarimo dalyviai. Seimo narė Guoda Burokienė, kuri puikiai žino padėtį visose NVO ir valdžios institucijose, rekomendavo pasidomėti kaimynų vilkaviškiečių darbo metodais ir pasiekimais. Juk bet kokia diskusija ir bendravimas visada yra pagrindinė varomoji jėga, skatinanti ieškoti produktyviausių sprendimų ir jų priėmimo. Visi pasitarimo dalyviai su tuo sutiko ir prašė vicemero būti išvykos pas vilkaviškiečius organizatoriumi. Pasitarime taip pat pasidomėta, kaip vyksta bendruomenių finansininko paieškos ir galimybės jį turėti. Vicemeras pažadėjo šį klausimą išsiaiškinti ir duoti atsakymą.
Susitikimas buvo labai naudingas, nes į kiekvieną klausimą galėjome išgirsti kvalifikuotą atsakymą iš Seimo narės Guodos Burokienės. Be to buvo pajudintas tilto glaudesniam dialogui tiesimo ir išlaikymo klausimas tarp aukščiausios valdžios ir ypač tarp rajoninės valdžios bei NVO, ko šiuo metu pasigendame. Manome, kad pasitarimo dalyvių mintys ir įžvalgos prisidės prie bendrystės stiprinimo tarpusavyje, taip pat su valdžia bei su kaimynais.

BCA informacija

 

2.Diskusijos dalyviai  Diskusijos dalyviai

Joomla templates by a4joomla