Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

SAM 0641Kiekvienas žmogus artėjant jubiliejui susimąsto apie nueitą kelią, nuveiktus darbus, įmintas pėdas žemėje. Ką jis padarė, nuveikė, kad visiems, esantiems šalia, būtų geriau ir linksmiau gyventi.
Taip ir bendruomenei, įžengus į jubiliejinius metus, būtina apmąstyti kaip mums sekasi, kokie darbai pakylėja mus, kas mums sekėsi geriausiai, pasvarstyti apie ateities planus ir būsimus darbus. Mūsų bendruomenės centras įsikūrė 2003m. kovo 20 d. Bendruomenės centro įkūrimo iniciatorius buvo Šakių seniūnijos seniūnas Alfonsas Jakas ir visuotinio gyventojų susirinkimo dalyviai, Briedžių krašto gyventojai. Centro steigėjai – Aldona Markevičienė, Rimutė Čiužienė ir Virginija Snudaitienė.
Kalbant apie pradžių pradžią, bendruomenės centro kūrimo laikotarpį, galima įsivaizduoti, kad tai buvo pakankamai nelengvas darbas, tam reikėjo daug jėgų ir atsakomybės, ir pasišventimo. Bet reikia nepamiršti ir tai, kad tuo metu bendruomeniečiai degė begaliniu noru sukurti centrą, viskas buvo nauja, nepatirta ir įdomu. Įsikūrus bendruomenei, kaimas tarsi atgijo, pasirodė, kad bendruomenės nariai turi gebėjimų imtis iniciatyvos ir vaidinti aktyvų vaidmenį, skatindami savo pačių gerovę, mielai talkino renginių, talkų, įvairių akcijų metu. Kiekviena veikla atrodė labai reikšminga ir naudinga. Vietos ūkininkų jėgomis parke pastatyta vasaros estrada, gyventojų iniciatyva ir lėšomis įruošta šarvojimo salė, įsigyta 50 kg baltakakčių amūrų, kurie buvo paleisti dviejuose parko tvenkiniuose (užimančiuose 1,3 ha teritorijos), tam, kad išvalytų tvenkinius nuo žolių, organizuojamos Joninių ir Darbų pabaigtuvių šventės.

atask2012-1Per dešimties metų laikotarpį bendruomenės centras parengė 36 projektus, iš kurių 27 gavo finansavimą. Apžvelgiant nueitą kelią, reikia pasakyti, kad kiekvienas bendruomenės centro pirmininkas atidavė visas jėgas ir aukojo savo laiką, kad visiems bendruomeniečiams būtų gera ir įdomu gyventi. Kiekvienas bendruomenės centro vadovas, padedant visai tarybai, kūrė ir vykdė tokius projektus, kurie turi ryškią išliekamąją vertę ne tik dabartiniams bendruomenės nariams ir kaimų gyventojams, bet ir ateinančioms kartoms. Kalbant apie projektinę veiklą, manau, kad produktyviausi projektai buvo šie:
2007 m., vadovaujant pirmininkui Mindaugui Venskūnui – parašytas ir įvykdytas projektas „Briedžių krašto kryžiai", kurio metu buvo nufotografuoti ir patalpinti albume mūsų krašto kryžiai.
2009 m., pirmininkaujant Vitui Brazaičiui vykdant ŽŪM projektą „Bendruomenės namai – mūsų veidas" buvo sudėta 14 plastikinių langų, šarvuotos durys į bendruomenės pastatą, nupirkta stacionarus kompiuteris su gera spausdinimo įranga, du stalai, sintezatorius, nupirktas židinys, kėdės, sutvarkyta sporto aikštelė. Didžiausias ir sunkiausiai vykdomas tais metais buvo projektas knygos „Briedžių krašto istorija" rašymas (275 psl.), kuris buvo daromas entuziastingų bendruomeniečių iniciatyva ir lėšomis.
2011 m., pirmininkaujant man, parengtas vietos projektas „Džiaukimės gyvenimu sportuodami", kurio pagrindinis tikslas treniruoklių salės įrengimas, dar numatyta įgarsinimo aparatūros, multimedijos, dar vieno kompiuterio ir spausdintuvo įsigijimas. Šiuo metu projektas baigtas vykdyti ir rezultatai džiugina: įvykdžius šį projektą, ilgam laikui kaimas turės veikiančią treniruoklių salę, sutvarkytą krepšinio aikštelę, renginiams bei diskotekoms vesti įgarsinimo aparatūrą, visas sąlygas organizuoti kaime sportines šventes bei varžybas.
DSC03015Gyvenimas mūsų bendruomenėje nestovi vietoje, šiuo metu jau yra patvirtinti dar du projektai. Su nekantrumu laukiame parengto investicinio projekto "Briedžių bendruomenės centro patalpų remontas" darbų pradžios ir rezultatų. Gavę paramą iš Europos Sąjungos, rekonstruosime pastatą ir sukursime erdvesnius, šiuolaikiškus, patogius, jaukius bendruomenės namus. Taip pat vasarą startuos projektas „Verslumo ir tradicinių amatų puoselėjimas Briedžiuose", kurio metu bus įsigyta aplinkos tvarkymo technika (traktorius - vejapjovė, mini kultivatorius, krūmapjovė, grandininis pjūklas), baldai ir įrenginiai bei priemonės amatų kūrimui (stalai, kėdės, medienos tekinimo staklės, juostinės medienos pjaustymo staklės, stalinės gręžimo staklės, kaltų rinkinys, skobtukų kompl., medienos obliavimo staklės), įranga renginių organizavimui (fotoaparatas, muzikinis centras, lauko estrada - pavėsinė). Manome, kad įvykdžius šiuos projektus gyvenimas mūsų bendruomenėje tikrai bus aktyvesnis ir įdomesnis, skatinsime narių verslumą, pagerės gyventojų socialinės, poilsio ir kultūrinio gyvenimo sąlygos.
Bendruomenėje svarbiausia yra žmogus, todėl kiekvieną žmogų branginame ir laikome didžiausia vertybe, o mūsų bendruomenėje gyvena daug įdomių, darbščių ir kūrybingų žmonių. Turime poetų (J. Būdininkas ir Z. Nikolaitienė), skulptūrų ir kitų darbų iš medžio meistrus (K. Čepaitis, S. Bacevičius ir S.A. Markevičius ir kt.), nuostabių rankdarbių kūrėjas ( kaimo moterys). Kiekviena šeima puoselėja ir puikiai tvarkosi savo sodybose, ypač tai gerai sekasi gražiausių sodybų šeimininkams (A. ir A. Blockiai, V. ir V. Sederevičiai, E. Endziulaitienė, L. ir A. Liudžiai, A. ir A. Zokaičiai, A. ir R. Sniečkai ir kt.), apie tai liudija kasmet organizuojamas „Gražiausios sodybos" konkursas. Šiuo metu bendruomenė vienija 55 narius Du trečdaliai narių yra virš keturiasdešimties metų, tačiau maždaug trečią dalį narių skaičiaus sudaro jaunimas iki keturisdešimties metų. Be to mūsų bendruomenės teritorijoje yra įsikūrusi neformali jaunimo organizacija, kuri, reikalui esant, aktyviai įsijungia į bendruomenės veiklą. Turime puikų moterų ansamblį „Gija", kuriam vadovauja laisvalaikio salės direktorė Asta. Moterys nuolat koncertuoja savo kaime, rajone ir už rajono ribų. Tai ne tik geros dainininkės, bet ir šaunios šeimininkės.
Šiandien Briedžiuose sudarytos visos sąlygos norintiems sveikai ir įdomiai leisti savo laisvalaikį, pagerinti savo formas bei sveikatą, bendrauti tarpusavyje, įsijungti į bendruomenės gyvenimą. Deja, kaip ir visur, taip ir pas mus kaimai pamažu sensta, o jaunimas išvažiuoja studijuoti ar užsienin, ir dažniausiai į kaimą grįžta tik aplankyti tėvų. Todėl dažnai susimąstome, ar bus kam mus pavaduoti. Ir pasvarstome, o kas bus dar po dešimties metų...
Šiandien mes dar ramūs dėl bendruomenės likimo, mes drauge, mes ne vieni. Todėl džiaugiamės ir kuriame ateities planus, o jų dar labai labai daug...
Dešimtmečio proga visiems bendruomeniečiams noriu palinkėti sveikatos, ramybės, susiklausymo, tikėjimo mūsų ateitimi, Lietuvos ateitimi ir meilės artimui, niekada nelikti abejingais kito žmogaus skausmui ar nelaimei. Tesiskleidžia gerumo ir bendruomeniškumo žiedai mūsų širdyse...

 

Pirmininkė Dalija Černeckienė

Kiekvienas  žmogus  artėjant  jubiliejui  susimąsto  apie  nueitą  kelią, nuveiktus  darbus,  įmintas  pėdas  žemėje. Ką  jis padarė,  nuveikė,  kad  visiems,  esantiems  šalia,  būtų  geriau  ir  linksmiau gyventi.

         Taip  ir  bendruomenei,  įžengus  į  jubiliejinius  metus, būtina  apmąstyti  kaip  mums  sekasi, kokie  darbai  pakylėja  mus, kas  mums  sekėsi  geriausiai, pasvarstyti  apie   ateities  planus ir būsimus darbus. Mūsų bendruomenės centras įsikūrė 2003m. kovo 20 d. Bendruomenės centro įkūrimo iniciatorius buvo Šakių seniūnijos seniūnas Alfonsas Jakas ir visuotinio gyventojų susirinkimo dalyviai, Briedžių krašto gyventojai. Centro steigėjai – Aldona Markevičienė, Rimutė Čiužienė ir Virginija Snudaitienė.

            Kalbant  apie  pradžių pradžią,  bendruomenės centro  kūrimo  laikotarpį, galima  įsivaizduoti,  kad  tai buvo  pakankamai  nelengvas  darbas, tam  reikėjo daug  jėgų ir  atsakomybės, ir  pasišventimo. Bet  reikia  nepamiršti  ir  tai, kad  tuo  metu  bendruomeniečiai  degė  begaliniu  noru  sukurti  centrą, viskas  buvo  nauja,  nepatirta ir  įdomu.      Įsikūrus bendruomenei, kaimas tarsi atgijo, pasirodė, kad bendruomenės nariai turi gebėjimų imtis iniciatyvos ir vaidinti aktyvų vaidmenį, skatindami savo pačių gerovę, mielai  talkino  renginių, talkų,  įvairių  akcijų  metu. Kiekviena veikla  atrodė labai  reikšminga  ir naudinga.  Vietos ūkininkų  jėgomis   parke  pastatyta vasaros estrada, gyventojų iniciatyva ir lėšomis  įruošta šarvojimo salė,  įsigyta 50 kg baltakakčių amūrų, kurie buvo paleisti dviejuose parko tvenkiniuose (užimančiuose 1,3 ha teritorijos), tam, kad išvalytų tvenkinius nuo žolių,  organizuojamos  Joninių  ir  Darbų  pabaigtuvių  šventės.

        Per  dešimties  metų   laikotarpį  bendruomenės  centras  parengė   36    projektus,    kurių 27   gavo  finansavimą. Apžvelgiant  nueitą  kelią,  reikia  pasakyti, kad  kiekvienas  bendruomenės centro  pirmininkas   atidavė  visas  jėgas ir aukojo  savo  laiką,  kad  visiems  bendruomeniečiams būtų  gera  ir  įdomu  gyventi. Kiekvienas  bendruomenės  centro vadovas, padedant  visai tarybai,  kūrė ir  vykdė tokius projektus,  kurie  turi  ryškią  išliekamąją  vertę  ne  tik  dabartiniams  bendruomenės  nariams ir  kaimų  gyventojams,  bet  ir  ateinančioms  kartoms. Kalbant  apie  projektinę  veiklą, manau, kad  produktyviausi  projektai  buvo  šie:

              2007 m., vadovaujant  pirmininkui Mindaugui Venskūnui – parašytas ir įvykdytas projektas „Briedžių  krašto  kryžiai“, kurio metu  buvo nufotografuoti ir patalpinti albume mūsų krašto kryžiai.

              2009 m., pirmininkaujant Vitui  Brazaičiui vykdant ŽŪM projektą „Bendruomenės  namai – mūsų  veidas“  buvo sudėta 14 plastikinių langų, šarvuotos durys į bendruomenės  pastatą, nupirkta stacionarus kompiuteris su gera spausdinimo įranga, du stalai, sintezatorius, nupirktas židinys, kėdės, sutvarkyta sporto aikštelė.  Didžiausias ir sunkiausiai vykdomas tais metais buvo projektas knygos „Briedžių krašto istorija“ rašymas (275 psl.), kuris buvo daromas entuziastingų bendruomeniečių iniciatyva ir lėšomis.

              2011 m., pirmininkaujant man, parengtas vietos  projektas „Džiaukimės gyvenimu sportuodami“, kurio pagrindinis tikslas treniruoklių salės įrengimas, dar numatyta įgarsinimo aparatūros, multimedijos, dar vieno kompiuterio ir spausdintuvo įsigijimas. Šiuo  metu  projektas baigtas  vykdyti ir  rezultatai džiugina: įvykdžius šį projektą, ilgam laikui kaimas turės veikiančią treniruoklių salę, sutvarkytą krepšinio aikštelę, renginiams bei diskotekoms vesti įgarsinimo aparatūrą, visas sąlygas organizuoti kaime sportines šventes bei varžybas.

              Gyvenimas  mūsų  bendruomenėje  nestovi  vietoje,  šiuo metu jau yra patvirtinti dar du  projektai. Su nekantrumu laukiame parengto investicinio  projekto “Briedžių  bendruomenės  centro patalpų  remontas” darbų pradžios ir  rezultatų.  Gavę  paramą iš Europos Sąjungos, rekonstruosime pastatą ir sukursime  erdvesnius, šiuolaikiškus, patogius, jaukius bendruomenės namus. Taip pat vasarą startuos  projektas „Verslumo ir tradicinių amatų puoselėjimas Briedžiuose“, kurio metu bus įsigyta aplinkos tvarkymo technika (traktorius - vejapjovė, mini kultivatorius, krūmapjovė, grandininis pjūklas), baldai ir įrenginiai bei priemonės amatų kūrimui (stalai,  kėdės, medienos tekinimo staklės,  juostinės medienos pjaustymo staklės, stalinės gręžimo staklės, kaltų rinkinys, skobtukų kompl., medienos obliavimo staklės), įranga renginių organizavimui (fotoaparatas, muzikinis centras, lauko estrada - pavėsinė). Manome, kad įvykdžius šiuos  projektus  gyvenimas  mūsų bendruomenėje  tikrai  bus  aktyvesnis ir  įdomesnis,   skatinsime narių  verslumą, pagerės gyventojų socialinės, poilsio ir kultūrinio  gyvenimo  sąlygos.  

           Bendruomenėje svarbiausia yra  žmogus, todėl  kiekvieną  žmogų  branginame  ir  laikome  didžiausia  vertybe, o mūsų bendruomenėje  gyvena  daug  įdomių, darbščių ir kūrybingų  žmonių. Turime  poetų (J. Būdininkas ir Z. Nikolaitienė), skulptūrų ir kitų darbų    medžio  meistrus (K. Čepaitis, S. Bacevičius  ir  S.A. Markevičius ir  kt.), nuostabių   rankdarbių kūrėjas ( kaimo moterys). Kiekviena šeima puoselėja ir  puikiai tvarkosi  savo  sodybose, ypač tai gerai sekasi  gražiausių  sodybų šeimininkams (A. ir A. Blockiai, V. ir V. Sederevičiai, E. Endziulaitienė, L. ir A. Liudžiai, A. ir A. Zokaičiai, A. ir R. Sniečkai  ir kt.), apie tai liudija kasmet organizuojamas „Gražiausios sodybos“ konkursas. Šiuo metu bendruomenė  vienija  55  narius  Du trečdaliai  narių yra virš keturiasdešimties metų, tačiau maždaug trečią dalį narių skaičiaus sudaro jaunimas iki keturisdešimties metų. Be to mūsų bendruomenės teritorijoje yra įsikūrusi neformali jaunimo organizacija, kuri, reikalui esant, aktyviai įsijungia į bendruomenės veiklą. Turime  puikų  moterų  ansamblį  „Gija“, kuriam vadovauja laisvalaikio salės   direktorė Asta.  Moterys nuolat  koncertuoja savo kaime, rajone  ir už  rajono  ribų. Tai  ne tik  geros  dainininkės, bet ir šaunios šeimininkės.

              Šiandien Briedžiuose sudarytos visos sąlygos norintiems sveikai ir įdomiai leisti savo laisvalaikį, pagerinti savo formas bei sveikatą, bendrauti tarpusavyje, įsijungti į bendruomenės gyvenimą. Deja,  kaip  ir  visur,  taip  ir pas  mus kaimai pamažu  sensta,  o jaunimas išvažiuoja  studijuoti ar užsienin, ir  dažniausiai  į  kaimą  grįžta  tik  aplankyti  tėvų. Todėl dažnai  susimąstome, ar  bus  kam  mus  pavaduoti. Ir  pasvarstome, o  kas  bus  dar  po dešimties metų...

             Šiandien mes dar  ramūs  dėl  bendruomenės  likimo, mes  drauge,  mes  ne  vieni. Todėl  džiaugiamės  ir  kuriame  ateities  planus,  o    dar  labai  labai  daug...

             Dešimtmečio proga  visiems  bendruomeniečiams noriu  palinkėti   sveikatos,  ramybės, susiklausymo, tikėjimo  mūsų  ateitimi, Lietuvos ateitimi ir  meilės   artimui, niekada  nelikti  abejingais  kito  žmogaus  skausmui ar  nelaimei. Tesiskleidžia  gerumo  ir  bendruomeniškumo  žiedai  mūsų  širdyse...

                                                                                                  Pirmininkė  Dalija  Černeckienė

Joomla templates by a4joomla