Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Bendraus „Draugiškiausios“ bendruomenės

022010 ir 2011 metais „Draugiškiausių kaimo bendruomenių" titulus pelnė Keturnaujienos ir Mikytų bendruomenės. Jos nutarė kartu švęsti Vaikų velykėles - Atvelykio šventę.

Gražų, saulėtą šeštadienio rytą Mikytų bendruomenės atstovai, su pirmininke S. Kučiauskiene, išsiruošė pas kaimynus. Pro šalį bėgo pavasarėjantys gimtinės laukai, akys palydėjo pirmuosius gandrus, melsvus žibuoklių žiedus. Tad nepilna valanda kelionės tikrai neprailgo.

Keturnaujienoje sutiko bendruomenės pirmininkė A. Norkūnienė, kuri ir buvo gidė po šio Zanavykų pakraščio apylinkes. Pirmiausiai aplankė K. Naumiestį, gražų ir garsų miestelį, besiribojantį su Rusija. Aplankė įspūdingą parapijos bažnyčią, mūsų tautos didžiavyrio V. Kudirkos paminklą, savamokslio skulptoriaus Prano Sederevičiaus namą – muziejų. Žiūrint į didžiules arklių skulptūras, žymių mūsų tautos vyrų veidus skulptūrose, neapleido mintis apie žmogaus rankų ir proto galią. Po to pasuko link miestelio kapinių, kur aplankė daktaro V. Kudirkos kapą, pagerbdami Tautos dainiaus atminimą, uždegė žvakeles, padėjo gėlių ir ant poetės P. Orentaitės kapo. Toliau maršrutas vedė į garsiąją Keturnaujienos koplytėlę, šventosios apraiškos vietą. Susikaupę pasimeldė ir sugrįžo į bendruomenės centrą. Ten jų laukė gausiai susirinkę bendruomenės nariai. Po įžanginių kalbų kartu su atvykusiomis Lekėčių kultūros centro vokalistėmis surengė koncertą. Įdomi ir graži buvo ir kita pobūvio programa. Vaikų Velykėles šventė susirinkę vaikučiai, didžiulį ,, kiaušinį" apklijavo gražiais popieriniais margučiais. O kiek džiaugsmo ir emocijų buvo ridenant margučius, žaidžiant žaidimus, dainuojant. Vaikučius vaišino ir apdovanojo Velykė.

Po linksmosios dalies buvo pakviesti bendrų pietų. Užkandžiaudami dalinosi bendruomenės savo veiklos patirtimi, ateities planais. Visus linksmino Mikytų nepailstantis dainorėlis ir armonikierius Regimantas Ramanauskas.

Taip netruko prabėgti įspūdžių ir gerų emocijų pilna diena. Vakarėjant grįžo namo. Dabar lauks atsakomojo draugų vizito. Taigi, šios dvi „Draugiškiausios" bendruomenės ateityje nutarė draugauti, bendrauti ir bendradarbiauti.

Žinias pateikė Mikytų bendruomenės tarybos narė Kristina Simanavičienė

Daugiau nuotraukų ČIA

Joomla templates by a4joomla