Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Velykeles girenuose 1Girėnų kaimo bendruomenės narės, paskatintos „Naisių vasaros" projekto, Atvelykio sekmadienį surengė gražią šventę Zanavykų krašto muziejaus kiemelyje. Susirinko gausus būrys dalyvių. Visų dėmesį traukė dailiai išpuoštas kiemelis, scena. Velykė (Daiva Mažeikienė) su savo talkininkėmis pradėjo šventę Vytės Nemunėlio eilėraščiu „Velykos atėjo!" . Ji priminė susirinkusiems Velykų ir Atvelykio reikšmę, tradicijas, užminė daug mįslių, pasekė pasakų ir padavimų. Aktyvius dalyvius Velykė apdovanojo margučiais.

Šventės metu pagrindinis darbas buvo spalvinti margučius Didžiojo Velykų Margučio aplikacijai. Milžiną Margutį papuošė 325 mažais spalvotais margučiais. Po to pasimėgaudami vaikai ir juos atlydėję suaugusieji piešė kiaušinius kreidelėmis ant asfalto. O kokia Atvelykio šventė be margučių ridenimo, šokių, žaidimų. Drąsiausi vaikučiai lipo ant scenos deklamuoti ir dainuoti, kad kitais metais Velykų Bobutė atneštų jiems dovanėlių.

Kad turėtų energijos šokti ir dainuoti - visi buvo vaišinami Genutės Sperauskienės išvirta sriuba, saldumynais ir vaisvandeniais.

Vaikai, piešę margučius, gavo kompaktinį diską su vaikų liaudiškų dainų, pasakojimų ir muzikos įrašu iš festivalių „Tramtatulis.

Už finansinę paramą esame dėkingi KU Zanavykų bankelis.

Pridedame keletą šventės akimirkų.

Aušra Račkauskienė

Velykeles girenuose 2Velykeles girenuose 3

Joomla templates by a4joomla