Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Moksline konferencija 2019Nuo vasario vidurio iki kovo 1-osios „Suvalkiečio“ skaitytojai, „Suvalkiečio“ redakcijos paskyros „Facebook“ sekėjai ir kiti mūsų krašto gyventojai, pakviesti Seimo Sūduvos bičiulių grupės narių Kęstučio Mažeikos, Dainiaus Gaižausko, Vaidos Giraitytės, Sauliaus Skvernelio ir Giedriaus Surplio, taip pat ir Marijampolės apskrities laikraščio „Suvalkietis“, dalyvavo iškiliausių suvalkiečių šimtuko rinkimuose.
Į kvietimą siūlyti, kurie Suvalkijos praeities ar dabarties lyderiai, šviesuoliai, kraštą garsinę ir tebegarsinantys asmenys patenka į simbolinį iškiliausių visų laikų suvalkiečių šimtuką, atsiliepė 190 mūsų krašto gyventojų. Aktyviausiai savo nuomonę šioje apklausoje išsakė Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai ir jų kaimynai zanavykai. Visi balsavusieji į iškiliausių suvalkiečių šimtuką pasiūlė net per 200 kandidatų. Tačiau džiugu, kad dauguma balsavusių siūlė labai atsakingai ir prisiminė ne vieną dabartinės jaunosios kartos primirštą mūsų krašto šviesuolį.

Apskritai ši Seimo Sūduvos bičiulių grupės narių inicijuota ir drauge su „Suvalkiečiu“ surengta akcija nudžiugino, nes parodė, kad mūsų žmonių atmintis tikrai dar gyva. Mes prisimename ir vertiname ne tik daugelio prieškarinės Lietuvos iškilių kultūros, politikos, ekonomikos veikėjų bei 1918 m. Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarų indėlį į Suvalkijos krašto ir Lietuvos klestėjimą. Tačiau objektyviai vertiname ir gerbiame dabar Suvalkiją garsinančius iš mūsų krašto kilusius kultūros ir meno šviesuolius, politikus, mokslininkus ir sportininkus. Taigi ką į iškiliausių suvalkiečių šimtuką išrinko akcijos dalyviai? Štai pirmasis dešimtukas:
1.Jonas Basanavičius;
2.Vincas Kudirka;
3.Kazys Grinius;
4. Edmundas Rinkevičius;
5. Vidas Cikana;
6. Itana ir Raimondas Januševičiai;
7. Jonas Jablonskis;
8. Salomėja Neris;
9. Violeta Urmanavičiūtė-Urmana;
10. Edmundas Seilius.
Iškiliausių suvalkiečių šimtuke 26 pozicijoje randame Sudargo bendruomenės centro pirmininkę Albertą Nataliją Dragūnaitienę. Tai ne pirmas aukštas apdovanojimas šiais metais. Ką tik įteiktas garbingas prizas: raidės „A“ statulėlė „Už iniciatyvą, kūrybiškumą, dalyvavimą kalbos saugojimo akcijose, gimtosios kultūros ir tautos savasties saugojimą“.
Šakių krašto bendruomeniečiai nuoširdžiai sveikina visus iškiliausius suvalkiečius- šimtukininkus, bet labiausiai džiaugiasi visuomenininkės, bendruomeninių veiklų veteranės Albertos Natalijos Dragūnaitienės pelnytu darbo įvertinimu.

Parengta pagal „Suvalkietis“ informaciją

Joomla templates by a4joomla