Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

02Balandis yra ir švaros, ir medžių genėjimo, ir jaunuolynų sodinimo mėnuo. Medelių sodinimas ‒ ne žaidimas, o gamtos gyvybės išsergėjimas ir pratęsimas. Juk koks geras jausmas širdį užlieja dirbant šį darbą. Ir visai nesvarbu, kad gal šio darbo vaisiais net ne tu pasinaudosi, o kitos tavo kartos. Bet jų šaknis į žemę įleidai tu, todėl parodyk tą savo pasodintąjį medelį savo vaikams ar šiaip tau artimiems žmonėms, kad jie žinotų, kur augs tavasis medis. Juk medžiai augs ir po mūsų ir jie bus mūsų atpažinimo pėdsakai. Jie nepasakys mūsų vardų, bet bus mūsų gerų darbų liudininkai ir savo grožiu ar pavėsiais, ar vaisiais vilios praeivius .Girėniškiai šitą puikiai supranta, todėl balandžio 18 d. darbštuolių grupelė susirinko tvarkyti Aržuolupių ir Advernų kaimų XVIII – XIX a. kapinaičių. Tvarkėme aplinką. Grėbėme lapus, aplink kapinaites sodinome eglutes. Tokia gražia talka prisidėjome prie senojo paveldo išsaugojimo.
Gera buvo žinoti, kad žmonių atmintis yra daug galingesnė už laiką: kapinaitės jau senos senutėlės, o medžiai dar gražiai saugo jų paveldo žymes. Naujieji eglaičių sodinukai įsijungs į žalią atvašyną, augs ir liudys, kad šių laikų kartos brangina protėvių atminimą, jų dvasioje gyvendami patys, perduoda tą žinią savo ainiams.

Irena Šakėnienė, Girėnų BC

01 03

Joomla templates by a4joomla