Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

02Bendruomenių įsitraukimas sprendžiant aktualius gyvenamosios aplinkos, kultūrinius, socialinius, saugumo klausimus - svarbi priemonė, stiprinanti viešosios politikos sprendimų kokybę, pasitikėjimą demokratija bei sprendimų skaidrumą. Kokia padėtis Šakių bendruomenių centrų asociacijos veiklų erdvėse, kai ir pasaulis, ir Lietuva išgyvena COVID-19 pandemijos siautėjimą? Ir tai jau tęsiasi 18 mėnesių ( nuo 2020-02-28 d.), o šiuo metu neturime jokio atsakymo, kada visa tai baigsis.
Visi puikiai suprantame, kad gyvenimas net ir šitos grėsmės akivaizdoje negali sustoti ‒ jam reikia judesių, vedančių į priekį. Tai todėl bendruomenių visuomenės atstovai pasitarti šiais ir kitais klausimais rugpjūčio 16 d. Kudirkos Naumiestyje rinkosi į tradicinį kaimyniškų bendruomenių pasitarimą. Kudirkos Naumiesčio seniūnijos veiklas aptarė visų keturių šios seniūnijos bendruomenių centrų atstovai: Kudirkos Naumiesčio ,,Santaka“, Turčinų, Panovių, Tarpučių. Žvirgdaičių seniūniją atstovavo darbą atnaujinusios bendruomenės centro pirmininkė Danguolė Pranckevičienė, seniūnė Giedrė Snudaitienė bei Janukiškių BC pirmininkas A.Babušis. Pasitarime dalyvavo 7 Šakių BCA tarybos nariai. Visi prelegentai ir prelegentės kalbėjo apie bendruomenių veiklas, apie pavykusius renginius ir numatytus ateities darbus.
Visus maloniai nuteikė Kudirkos Naumiesčio seniūno Edvardo Belevičiaus ir Žvirgždaičių seniūnės Giedrės Snudaitienės aktyvus dalyvavimas diskusijose ir konstruktyvūs pasiūlymai. Juk seniūnai yra tie žmonės, kurie pagal savo darbo pobūdį yra įpareigoti rūpintis savo gyventojų reikalais ir būti atsakingais už savo vietovių vystymosi vizijų įgyvendinimą. Taigi pasitarime jų gaspadoriškas mąstymas labai pravertė. O apžvelgti tikrai buvo ką.
Turbūt, dažnas pastebime, kaip pastaruoju metu gražėja Kudirkos Naumiestis. Čia keičia savo išvaizdą ne viena viešoji erdvė, ne vienas pastatas. Ir tai labai malonu, nes visa tai vyksta daugelio iniciatyvių naumiestiečių dėka ir rūpesčiu, pasinaudojant projektinių galimybių paramomis, kuriose nemažas indėlis ir mūsų rajono savivaldybės.
Turčinų BC atstovai, aptardami savo pasiekimus, džiaugėsi jau atliktais darbais, bet labiausiai jau užsimezgusiu ir realius kontūrus įgavusiu labai patriotišku rūpesčiu ‒ pastatyti paminklą savo įžymiam kraštiečiui Justinui Zubrickui (1868‒1925). Jo – literato, teisininko, plataus diapozono visuomenės veikėjo paliktoji šviesa yra gyva Lietuvoje, bet ypač brangintina gimtuosiuose Turčinuose. Paminklo pastatymas bendruomenei ‒ nemažas iššūkis, bet Turčinai įsitikinę, kad jį įveiks.
Panovių BC daug energijos skiria vietos renginių organizavimui, juose suburia ir suaugusius, ir vaikus. Palaiko iniciatyviausius visokių išmonių aktyvistus, įkvepia veržlumo visiems. Tuo tikslu BC parengė projektą ‒ 45 asmenų išvyką į Rytų Aukštaitiją. Tikslas ‒ regiono grožio pažinimas ir pasidalinimas verslumo patirtimis su šio krašto bendruomenėmis.
Tarpučių BC gyvena pagal savo tradicinių veiklų kalendorių. Juk žolinnkėms ir čerauninkėms taip ir priklauso.
Šiame dviejų kaimyninių seniūnijų bendruomenių aktyvo pasitarime buvo aptarti ir bendruomeninių veiklų, ir jų viešinimo klausimai bei artimiausi kiti BCA darbai. O bendravimas, tikimės, bus paveikus impulsas naujų ateities veiklų paieškoms.

BCA informacija

01

Joomla templates by a4joomla