Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Skelbiamas kvietimas teikti paramos paraiškas pagal 2018 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles, patvirtintas žemės ūkio ministro 2018 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. 3D-20 ,,Dėl 2018 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisyklių patvirtinimo“.
Paramos paraiškos forma skelbiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Ministerija) ir Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Agentūra (www.zum.lrv.lt , www.nma.lt) interneto svetainėse. Paramos paraiškas priima Agentūra nuo 2018 m. sausio 22 iki vasario 23 d. darbo laiku: pirmadienį–ketvirtadienį 8.00–17.00 val., penktadienį 8.00–15.45 val.; pietų pertrauka 12.00–12.45 val.
Paramos paraiška Agentūrai gali būti pateikta vienu iš būdų:
- spausdintine forma. Šiuo būdu teikiami dokumentai turi būti pateikti pareiškėjo asmeniškai arba per įgaliotą asmenį, arba atsiųsti per kurjerį, arba paštu registruota pašto siunta Agentūrai (adresas: Blindžių g. 17, 08111 Vilnius);
- elektronine forma. Šiuo būdu teikiami dokumentai turi būti pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu arba suformuoti elektroninėmis priemonėmis, kurios leidžia užtikrinti teksto vientisumą ir nepakeičiamumą ir pateikti Agentūrai elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Papildomą informaciją teikia Agentūra bendruoju telefonu (8 5) 252 6999 arba 1841, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

LR ŽŪM informacija

Lietuvos Respublikos Seimo bazėje buvo paskelbtas 2018 m. nacionalinės paramos kaimo bendruomenėms taisyklių projektas.
Su taisyklių projektu galite susipažinti šioje nuorodoje:
http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=1279045 
Daugiau informacijos apie paramą kaimo bendruomenėms 2018 m. skelbiama žemės ūkio ministerijos interneto svetainėje: http://zum.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/kaimo-pletra/valstybes-parama-kaimo-bendruomenems/valstybes-parama-2018-metais.

LKBS informacija

Išdagų BC koliažasNors, pastaruoju metu, aktyviai veikiančių narių Išdagų bendruomenėje ženkliai sumažėję - likusieji stengiamės, kad veikimas būtų vis vien jaučiamas, matomas bei naudingas. 2011-2016 metais vykdėme gyvenvietės dalies sutvarkymo vietos projektą „Išdagų kaimo poilsio ir sporto zonos įrengimas LEADER-11-ŠAKIAI-02-016“. Kaimo centrinėje dalyje buvo suformuota rekreacinė laisvalaikio praleidimo erdvė su lauko įrenginiais. Deja, kartais būna liūdna, kad kai kurie žmonės vis dar ne visada turi supratimą, kiek dirbant savanoriškai reikia asmeninio laiko, nervų paaukoti neatlygintinai, kad kažkas kaime keistųsi... Taip yra ir pas mus: kai kam kyla noras aplaužyti pastatytus lauko įrenginius (dar kol kas iš to protiškai neišaugome), prišiukšlinti, užuolankomis kritikuoti dirbančius, kad „ne taip daroma - kitaip reikėjo“, bet kaip – nesugalvojama. Tokių gyventojų atsiranda visada, o sutaisyti, surinkti šiukšles ar kažką naujo pasiūlyti- tokių sunku surasti.
Bet yra ir vilties. Neformalaus Išdagų jaunimo klubo atstovai paskatinti neretai suskumba į pagalbą, pagelbėja žolės pjovimo darbuose, papuošia aikštelėje Kalėdų eglutę - ačiū Jiems.

012017 m. rugsėjo – 2019 m. gruodžio mėnesiais Girėnų bendruomenės centras įgyvendina projektą “Girėnų bendruomenės centro veiklos gerinimas”. Projekto veiklos finansuotos Šakių rajono savivaldybės pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę “Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse”. Pagrindiniai projekto tikslai: sutvarkyti Girėnų bendruomenės centro ir aikštelės teritorijos aplinką, užtikrinti Girėnų bendruomenės centro kultūrinių ir sportinių renginių įgarsinimą ir plėtoti audimo amatą Girėnų bendruomenės centre. Siekdami nustatytų tikslų ir įgyvendindami projekto uždavinius, girėniškiai už gautą 1000 eurų finansavimą įsigijo vejapjovę “RASER” , jai kuro, mobilią aktyvią garso kolonėlę “BOOST”, lininių ir medvilninių verpalų. Projekto vykdymo laikotarpiu, įsigyta vejapjove ir kuru, esant reikalingumui, bus pjaunama žolė apytiksliai 30 arų teritorijoje, esančioje aplink Girėnų bendruomenės centrą ir sporto aikštelę. Su įsigyta mobilia garso kolonėle bus daugiau organizuojama kultūrinių ir sportinių renginių ne tik laisvalaikio salėje, o ir kitoje teritorijoje ir jie bus kokybiškai įgarsinti, nereikalaujant papildomų išlaidų elektros energijai gauti. Projekto metu įsigyta apie 13 kg medvilninių ir lininių verpalų, kurie jau naudojami ir ateityje bus panaudoti organizuojant senojo amato - audimo užsiėmimus įvairaus amžiaus bendruomenės nariams bei edukacines audimo pamokėles Šakių rajono gyventojams ir svečiams.

Irena Sakalauskienė, Girėnų BC pirmininkė

Sudargo stendasSudargo vietovė vis veržliau matoma sparčiai aktyvėjančioje Lietuvos turizmo industrijos plėtroje. Šios vietovės lankytojų skaičiai kasmet ženkIiai auga. Ilgėja ir lankymo laikotarpis. Tarkim, 2017 m. jis prasidėjo kovo mėnesį, o prislopo gruodžio mėn. pradžioje. Nedrįstame tvirtinti, kad vietovės lankymas visai sustos žiemos metu, nes čia ir ramiuoju metų laikotarpiu laukia įvairios malonės, kai visas šio krašto gamtos grožis pasipuošia kitu, jau žiemišku rūbu. Juk puikios aplinkinės regyklos ir pušynų kvapų gaivumas yra mielas visais metų laikais. Taip pat čia yra kur ir su rogelėmis ar slidėmis paslidinėti, žinoma, jei žiema bus dosni sniego. Tačiau šios gundančios informacijos tikslas yra truputį kitoks.
2017 m. pavasarį Sudargo bendruomenės centras, kaip ir visos respublikos panašios nevyriausybinės organizacijos (NVO), gavo kvietimą dalyvauti projektinių veiklų konkurse. Šis konkursas pagal programą ,,Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių plėtra“, punktą ,,Remti bendruomenių veiklą savivaldybėse“, organizuojamas per Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministeriją (LR SADM). Finansavimo šaltinis – Valstybės biudžeto lėšos. Už konkurso organizavimą rajonuose atsakingos rajonų savivaldybės. Lėšų sumos vietovių NVO priklauso nuo gyventojų skaičiaus.

Joomla templates by a4joomla