Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

eismosaugumasbendruomenese.lt Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) organizavo saugaus eismo konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse 2022–2023 m.“ (toliau – Konkursas), kuriame aktyviai dalyvavo Šakių rajono bendruomenės. Konkurso tikslas – šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais, siekiant mažinti keliuose nukentėjusių žmonių skaičių. Bendruomenės organizavo įvairias veiklas, kurių metu bendruomenių nariai buvo skatinami saugiai ir atsakingai elgtis kelyje, primenamos Kelių eismo taisyklės ir kviečiama jų laikytis. Konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse“ buvo organizuojamas jau dvyliktą kartą. Jame dalyvavo pavienės bendruomenės arba bendruomenių susivienijimai, t. y. neformalios bendruomenių grupės, vienijančios ne mažiau kaip 4 bendruomenes, pareiškusias norą dalyvauti bendruomenių susivienijimo bendrame projekte. Kiekviena Konkurse dalyvaujanti bendruomenė turėjo įgyvendinti ne mažiau kaip tris saugaus eismo renginius. Renginiai buvo įgyvendinti nuo paraiškos pateikimo dienos iki 2023 m. rugsėjo 30 d.

399707575 302314299413062 6806803584714044145 nAnkstyvą šeštadienio rytą 48 Šakių rajono bendruomeniečiai išvyko į Varšuvą. Pažintį su Varšuva pradėjo pėsčiomis apžvalgine ekskursija po senamiestį, kuris yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Aplankyta Šv. Jono katedrą, kurios požemiuose ilsisi Lenkijos karalių ir kitų žymiausių lenkų palaikai, Turgaus aikštė, žymiausios Lenkijos moters Maria Sklodowska-Curie gimimo vieta. Nuostabioji gidė neleido nuobodžiauti: apsilankyta Šv. Kryžiaus bažnyčia, kur palaidota F.Šopeno širdis..., teko pasėdėti ant maestro suoliukų... Lenkijos Laisvės kelio istorija labai panaši į mūsų ir tai atsispindi skaudžių įvykių įamžinimu: balti kryžiai 1944 metų Sukilimo ir karo aukoms atminti, memorialas Sukilimo dalyviams, Geto sienų plokštės ant grindinio, traukinio vagono skulptūra tremtiniams, paminklas Katynės kankiniams, paminklas Lenkijos atstatymo architektui, poetui Adamui Mickevičiui, karvedžiui Jozef Poniatowski, kompozitoriui F. Šopenui ir t.t. Vakarėjant nuvykome į Varšuvos Versaliu vadinamus Vilanovo rūmus, kurie buvo karaliaus Jono III Sobieskio, vasaros rezidencija... Tai nuostabus didingojo baroko pavyzdys, rūmus supa net 45 ha užimantys itališki sodai ir romantiškas angliško stiliaus parkas. Patekome į tikrą šviesų, spalvų ir šviečiančių skulptūrų fiestą, ant rūmų sienų stebėjome šviesų spektaklį "Karalių pasaka". Gražu, įspūdinga. Turėjome galimybę gėrėtis naktine Varšuva. Antrosios dienos rytas prasidėjo nuo miesto apžvalgos pro viešbučio 19- ojo aukšto langą. Mūsų laukė Karalių pilis. Ten virtualaus gido pagalba sužinojome visą Karalių ir rūmų istoriją... Kiek didybės, kultūros, meno lobių saugo šie rūmai!!! Tai būtina pamatyti, nes čia gyveno Abiejų Tautų Respublikos karalius Stanislavas Augustas Poniatowskis. Mūsų kelionę po Varšuvos megapolį baigėme miesto simboliu tapusiais Kultūros ir mokslo rūmais. Šis milžiniškas pastatas- sovietų "dovana" varšuviečiams. Vieni jais žavisi, kitiems jis kelia šiurpą ir jie siekia, kad sovietų palikimas būtų nugriautas... Tai įspūdingai gigantiškas statinys, kuris pastatymo metu buvo antras pagal aukštį pastatas Europoje. Mūsų tikslas buvo pasikelti į apžvalgos ratą 30 aukšte ( 114 m aukštyje) ir pamatyti Varšuvos panoramą iš paukščio skrydžio... Vaizdas tikrai įspūdingas. Laisvojo laiko metu, prieš išvykstant namo, lyjant lietui, atsisveikinome su Varšuva, palikusia šiltus, ilgam išliekančius prisiminimus. Visi sakėme "Iki susitikimo Varšuva". Ačiū vilkaviškietei gidei Elenai už nuostabias istorines žinias ir rūpestį, bendruomeniečiams už šiltą ir betarpišką bendravimą, BCA tarybai už kelionės organizavimą.

Dalija Černeckienė BOT pirmininkė

Kvietimas į Rudens šventę

poezijos rud 00Vis dar vasariškai nusiteikęs rugsėjis suskubo sukviesti poetinio žodžio ir muzikos mėgėjus į tradicinį Poezijos rudenėlį Kurynės parke. Kiekvienais metais skambant rajono literatų eilėms, skambant muzikos garsams, prisimenamos garsių kraštiečių sukaktys, nusilenkiama garbiam atminimui...
Šiais metais Poezijos rudenėlis skirtas leidėjo dr. Jono Pauliaus Lenktaičio 110-osioms gimimo metinėms. Nusilenkėme prie kraštiečio, unikalios, išskirtinės asmenybės kapo, kurio nuopelnai, sumanumas ir žvilgsnio platybė apie Lietuvą ir lietuvius, kalbą ir rašytojus atvėrė pasauliui mūsų kultūros židinius. Jonas Paulius Lenktaitis 2001-aisiais metais grįžęs į Lietuvą, jau 2003-aisiais amžino poilsio atgulė tėviškės kalnelyje.
Eilėmis nusilenkė kraštietė, aktorė Irena Plaušinaitytė, smuiko muziką atliko kraštietė Austėja Grigaitytė.
Dvidešimt metų simboliškai tvarkomas kapas tarsi prisišaukė suremti pečius ir kilniai įamžinti garsaus Slavikų krašto žmogaus atminimą. Tai liudijo ant sutvarkyto kapo padėti pagarbos ženklai - gėlių žiedai ir uždegtos žvakelių liepsnos...
Nuoširdžiai dėkojame už bendrystę ir finansinę paramą Balio Dvariono labdaros ir paramos fondo prezidentui, smuikininkui, profesoriui Jurgiui Dvarionui. Kad šiųmečio Poezijos rudenėlio kilni misija įgautų dar kilnesnę prasmę bendrystėn susivienijo Šakių rajono savivaldybė, Šakių viešoji biblioteka, Šakių kultūros centro Kudirkos Naumiesčio padalinio Slavikų salė ir biblioteka, Slavikų seniūnija, aktyvūs bendruomeniečiai. Visiems nuoširdus ačiū.
Iškilios šventės dalyviai ir svečiai pasveikinti Kurynės dendrologiniame parke, apsuptame Siesarties upelio. Sveikinimo žodžius tarė rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas, Slavikų seniūnijos specialistė Birutė Mačienė.

20230815 132242Rugpjūčio 15 d. prie Valiulių tvenkinio vyko atviras, tradicinis mažasis triatlonas Šakių rajono mero taurei laimėti. Iš viso užsiregistravo rekordinis skaičius dalyvių – 27 vyrai ir 3 moterys. Sportininkai sugužėjo iš įvairių Lietuvos kampelių: Kauno, Tauragės, Garliavos, Jurbarko, Vilniaus, Radviliškio, Alytaus, Trakų ir Šakių rajono. Šakiškių šiemet mažuma, užsiregistravo tik du.
Visi sportininkai plaukė tvenkinyje 400 m, važiavo dviračiais 20 km ir bėgo 6 km. Susumavus visų distancijų rezultatus moterų grupėje pirma buvo Marija Petkutė, antra – Soneta Ivanovė ir trečia Inga Korotčenkovienė. Visos sportininkės atvyko iš Kauno.
Vyrų grupėje, kurių buvo net 27 dalyviai, nugalėtojo vardą iškovojo kaunietis Vilius Jaujininkas, antras buvo mūsų rajono atstovas Evaldas Pavalkis, trečias distanciją įveikė Erikas Aukštikalnis iš Kauno. Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais. Taip pat atminimo prizai buvo įteikti ir jauniausiems dalyviams, merginų grupėje – Marijai Petkutei iš Kauno, vaikinų grupėje Žilvinui Karaliui taip pat iš Kauno. Paskatinimo prizas atiteko kraštiečiui Artūrui Kvasiliui iš Kriūkų. Apdovanojimus sportininkams įteikė rajono meras Raimondas Januševičius.
Po visų apdovanojimų visi renginio dalyviai suvažiavo į Girėnų bendruomenės namus. Visi buvo pavaišinti girėniškių gaspadinių išvirtu troškiniu bei vaisvandeniais. Skirstydamiesi visi dėkojo už sklandų renginio organizavimą, skanų troškinį. Atsisveikinome iki kitų metų.

Girėnų BC informacija

Joomla templates by a4joomla