Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Ona 2023 12Gražiausia vasaros šventė – Oninės Slavikuose švenčiama jau nuo seno. Šv. Onos atlaidai Slavikuose turi seną tradiciją. Buvo laikas, kai švęsdavome vieną dieną, vėliau – įgyvendinta idėja švęsti miestelio šventę, kuri prasidėdavo šeštadienį prieš atlaidus, o baigdavosi švente (su žaidimais, pasidžiaugimais, koncertais) po Šv. Onos atlaidų. Buvo įvairių šventimo formų: nuo šventės prie tuometinės seniūnijos iki koncertų pačioje bažnyčioje. Nuo 2020 metų miestelio šventės pavadinimas buvo pakeistas į Oninių šventę. Ir švenčiame tą šventę smagiai ir draugingai....
Iš pat ryto dangus buvo nusiteikęs labai nešventiškai. Jau neramu buvo, ar parapijiečiai, slavikiečiai bei svečiai neskubės namolio. Bet, vos tik baigėsi Šv. Onos atlaidai bažnyčioje, tuoj suskubo šildyti saulutė ir Oninių šventė prasidėjo puikia bei pakilia nuotaika. Grįžtančius iš atlaidų parapijiečius, seniūnaičiai ir seniūnijos bei žemės ūkio specialistės visus vaišino gira ir namine duona, kurią iškepė slavikietė Vida Jakaitienė. Vaišingų moterų vasariškai gėlėtas sukneles „dekoravo“ Raimonda Šuikienė.
Džiugu, kad sulaukėme garbių svečių. Šakių rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius, pasveikinęs šventės dalyvius, pasidžiaugė, kad Slavikų seniūnija jau turi seniūną Redą Juškaitį, kuriam įteikė lauknešėlį, palinkėjo gražių ir prasmingų darbu su bendruomene.
Kraštiečio Albino Markevičiaus padėjėjas Šarūnas Konkulevičius perdavė nuoširdžius linkėjimus, primindamas, jog gyvename nuostabiame knygnešių krašte – turime puoselėti krašto istoriją, ją saugoti, dirbti bendrai savo krašto gerovei.
Šakių kultūros centro Kudirkos Naumiesčio padalinio vadovė Vida Čeplevičienė šiemet lankėsi ne tik kaip viešnia, bet ir kaip kuruojanti kultūrinę veiklą Slavikuose. Smagu, kad slavikiečius aplankė ir buvęs seniūnas Valdas Dumčius.
Padėkoję svečiams už sveikinimus, linkėjimus ir dovanas, ant scenos pakvietėme seniūnijos gaspadorių – seniūną Redą Juškaitį. Prie savęs jis pasikvietė ir šventės dalyviams pristatė bei padėkojo už Oninių šventės organizavimo idėjas, komandos sutelkimą Birutei Mačienei, Neringai Žilionienei, Raimondai Šuikienei ir Renatai Baltrušaitienei.

Šventinę nuotaiką pakylėjo seniūnijos Onučių sveikinimai ir apgaubimas skarelėmis. Šakių rajono savivaldybės administracijos Slavikų seniūnas įsteigė gražiai besitvarkančių sodybų savininkams padėkas-dovanas. Dėkojame: Janinai ir Algimantui Valuckams (už nepriekaištingą sodybos aplinkos puoselėjimą, sukurtą grožį ir juo puošiamą Slavikų kaimą), Zinai ir Antanui Romikaičiams (už puoselėjamą sodybos grožį, naujų aplinkos tvarkymo projektų įgyvendinimą Slavikų kaime), Ilonai ir Arūnui Ugenskams (už jaunatvišką energiją puoselėjant ir kuriant sodybos grožį Slavikų kaime), Aušrai ir Raimundui Puidokams (už naujam gyvenimui prikeltą sodybą bei puoselėjamą grožį Šilininkų kaime), Ritai ir Arnoldui Dumčiams (už meilę gėlėms ir tvarką sodyboje Šilgalių kaime). Padėką Vidai Jakaitienei - už puoselėjamą naminės duonos kepimo tradiciją įsteigė bendruomenė „Slavikiečiai“.
Oninių šventės dalyviams buvo pristatytos įvairios veiklos ir edukacijos. Visi buvo sužavėti ekspozicija „Duonos kelias“, aktyviai dalyvavo ruginės duonos kepimo edukacijoje su edukologe Elvyra Vasiliauskiene. Kaip sakoma, peno buvo ne tik akiai, bet ir dūšiai – skaniausias duonos kąsnis, kai jį išsikepi pats. Įsiamžinus prie foto sienelės, parašius palinkėjimus ir padėkas Atsiminimų knygoje, laukė dar viena – skudurinės Onutės rišimo – edukacija, kurią vedė MB „Sandros meno namai“. Na, o batutą vaikų linksmybėms padovanojo Slavikų seniūnijos bendruomenės centras.
Vieni šventės dalyviai aktyviai dalyvavo edukacijose, kiti – jau skaitinėjo naują Slavikų seniūnijos bendruomenės informacinio leidinuko „Slavikietis“ numerį bei dalyvavo konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“. Jau 10-ti metai kaip bendruomenės centras dalyvauja šiame konkurse, kurį organizuoja Automobilių kelių direkcija prie Susiekimo ministerijos. Rūpindamiesi bendruomeniečių saugumu įvairių renginių, akcijų metu ne tik dalinamos šviesą atspindinčios priemonės, bet ir aktyviai dalyvaujama viktorinose, kurių metu galima patikrinti žinias apie kelių eismo taisykles.
Tradicinę Oninių šventę Slavikuose užbaigė grupės Rokas ir Laurynas koncertas.
Kad kiekviena šventė ar renginys praeitų sklandžiai ir džiugiai, būtina stipri organizatorių komanda ir tvirti rėmėjų pečiai. Už pagalbą ir paramą esame dėkingi kraštiečiui Albinui Markevičiui su padėjėju Šarūnu Konkulevičiumi, vietos ūkininkams, pavieniams asmenims, seniūnijai ir jos darbuotojams, seniūnaičiams, aktyvioms moterims, Šakių kultūros centro Kudirkos Naumiesčio padaliniui, bendruomenei „Slavikiečiai“, Slavikų bibliotekai, Slavikų seniūnijos bendruomenės centrui. Šventė buvo finansuojama pagal Nevyriausybinių ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano priemones „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, t.y. LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija finansavo projektą „Oninių šventės tradicijų išsaugojimas“.

Renata Baltrušaitienė, Slavikų seniūnijos BC pirmininkė
Neringa Žilionienė, Slavikiečių bendruomenės pirmininkė

Joomla templates by a4joomla