Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Rima VasaitieneSaugaus eismo projekte „Saugus eismas Zanavykams", dalyvaujame antri metai, tai reiškia, kad mūsų bendruomenei aktualu ir rūpi saugaus eismo problemos. Projektą sudarė keletas įvairaus pobūdžio renginių: paskaitos, socialinės akcijos, edukacinės pamokos Zanavykų krašto muziejuje ir mokyklose saugaus eismo tema, edukacinė kultūrinė šventė „Duonos kelias - nuo grūdo iki stalo", akcija „Būk saugus kelyje ir pastebėtas gatvėje". Taip pat organizavome ne vieną nekonkursinį renginį kurio metu aktyviai užsiėmėme saugaus eismo sklaida: marginome margučius, organizavome Adventines popietes, rankdarbių mugę. Organizavome dviejų dienų žygį dviračiais po Zanavykijos krašto dvarus „Pažinkime Zanavykų kraštą", kurį paskyrėme Muziejų metams paminėti. Tai ne pirmas žygis, ši idėja jau vystoma keletą metų, kas kart stengiamasi, kad žygis būtų kuo turiningesnis ir įdomesnis. Organizuojamais dviračių žygiais siekiama ne tik susipažinti su Zanavykų krašto lankytinomis kultūrinėmis ir istorinėmis vietomis, bet ir gerinti jaunimo užimtumą, propaguoti važiavimą dviračiu, bet ir supažindinti su saugaus eismo taisyklėmis, ugdyti savarankiškumą ir savitarpio pagalbą. Noriu pastebėti, kad šiame žygyje dalyvavo žygeiviai ne tik iš kitų seniūnijų, bet ir iš Marijampolės, Vilkaviškio, Jurbarko, Kauno ir Vilniaus. Dvi dienos tikrai neprailgo. Puikiai praleidome laiką, atradome naujų draugų, susipažinome su šiame krašte lankytinomis vietomis, įgijome žinių apie saugų eismą, išmokome mandagiai ir saugiai elgtis kelyje. Noriu atkreipti Jūsų dėmesį, kad visa veikla edukacinė – etnokultūrinė, ar kitokio pobūdžio kurią kuruoju aš yra siejama ir skiriama plačiajai auditorijai, kadangi pati esu ne tik Girėnų bendruomenės valdybos narė, bet esu ir Zanavykų krašto muziejaus etnologė, kadangi Girėnų bendruomenė glaudžiasi po muziejaus stogu, man patogu aktyviai į visas veiklas skirtas plačiajai muziejaus auditorijai, įtraukti ir bendruomenės narius, ypač jaunus žmones. Manau, kad dalyvavimas įvairaus pobūdžio veikloje žmonėms suteikia naujų pažinčių, atkreipia visuomenės dėmesį, leidžia tobulėti įvairiose gyvenimo srityse, taip pat įvairių kartų žmonės suartėja, puikiai leidžia laisvalaikį.

Man labai džiugu, kad į saugaus eismo projektą pavyko įtraukti ne tik Girėnų bendruomenės gyventojus bet ir Šakių rajono savivaldybę, Šakių policijos komisariatą, sporto klubąPaskaita socialinė akcija Saugokis ir saugok  jaunimas džiaugias i atšvaitais „Vėjas", įvairių rajono mokyklų mokinius ir mokytojus, muziejininkus bei kitų profesijų atstovus. Tai byloja, koks svarbus yra visų žmonių saugumas kelyje ir kaip svarbu bendraminčių būrys. Taigi patirtis parodė, kad tokie projektai nesvarbu kokia forma jie pateikiami, padeda ne tik saugoti vieniems kitus, kurti darnią visuomenę, jaukią ir saugią gyvenimo aplinką, bet ir primena kaip reikia elgtis kelyje tamsiuoju paros metu, kodėl būtina nešioti atšvaitus, kad atšvaitas yra būtinas atributas, galintis išgelbėti gyvybę, kad dėvėti liemenes su šviesą atspindinčiomis juostomis – taip pat būtina. Neteko sutikti skeptiškai nusiteikusių žmonių, visi noriai klausėsi mūsų pastebėjimų, pamokymų saugaus eismo tema, noriai segėsi atšvaitus ir dar prašydavo dukrai, sūnui, vyrui, broliukui ar sesutei. Žinau, kad saugaus eismo konkursai ir įvairios akcijos tęsis ir kitais metais, esu pasiryžusi ir toliau aktyvinti plačiąją visuomenę įtraukiant į saugaus eismo projektus per įvairią veiklą, taip pat kviečiu visas mūsų krašto bendruomenes dalyvauti šiame projekte.
saugumas 4Sausio 31 d., ketvirtadienį, į Raseinių rajono savivaldybės Girkalnio bendruomenės namus susirinkę konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse" dalyviai aptarė šių metų projekto-konkurso 2012 m. eigą ir rezultatus. Baigiamajame renginyje dalyvavo ne tik Raseinių rajono savivaldybės meras A. Mielinis, tačiau ir susisiekimo viceministras Vladislav Kondratovič, Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Skirmantas Skrinskas ir direktoriaus pavaduotojas Algimantas Janušauskas, Žemės ūkio rūmų administracijos direktorius Vaidas Pocius.meras Algimantas Mielinis dalyvavo Girkalnio bendruomenės namuose vykusiame baigiamajame projekto-konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2012" renginyje, kuriame pasveikino sėkmingai projektą įgyvendinusią ir trečią vietą užėmusią mūsų bendruomenę.

 


Rima Vasaitienė, projekto vadovė

Joomla templates by a4joomla