Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Vas01rio 4 dieną Kaune Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje pakvietė į informacinį seminarą.
Jo metu buvo pristatomos biuro administruojamos Šiaurės ir Baltijos šalių mobilumo programos, skirtos meno ir kultūros srities darbuotojams, valstybės tarnautojams, nevyriausybinėms organizacijoms bei verslo ir pramonės atstovams. Seminaro metu buvo išsamiai pristatomos galimybės ir būdai pasinaudoti rėmimo lėšomis, jau pasinaudoję šiomis programomis pristatė realią patirtį.
Šakių rajono bendruomenės panoro išgirsti apie dar vieną galimybę pasinaudoti rėmimo lėšomis.Į šį seminarą vyko Plokščių bendruomenės pirmininkė Odeta Urbaitienė, Panovių–Bernardinas Vainius, Baltrušių- Jonas Būtautas ir BCA sekretorė Onutė Rakauskienė.
Kaip ir pridera pirmiausia išklausėme sveikinimo žodį, kurį tarė Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Harald Tillberg .Susipažinome su penkiomis mobilumo programomis.
Lina Janušauskienė, patarėja ekonomikos, finansų ir energetikos klausimais, pristatydama „Šiaurės ir Baltijos šalių verslo ir pramonės mobilumo programą" pabrėžė, kad pagrindiniai tikslai šios programos yra: regioninio verslo plėtra; bendradarbiavimo inovatyvumas; ilgalaikių veiklų programos. Programa skirta smulkioms verslo įmonėms. Prie paraiškų būtina pridėti Baltijos šalių kvietimą.
Lektorė Vida Gintautaitė programos „Baltijos ir Šiaurės šalių nevyriausybinių organizacijų (NVO) bendradarbiavimo rėmimo programa" pristatyme akcentavo, kad pagrindinis tikslas skatinti projektus, kurie atlieka bendrus tyrimus, bendradarbiauja su institucijomis, rezultatus pristato politikams. Tai - ilgalaikiai projektai. Eglė Stašūnaitė, patarėja kultūros ir švietimo klausimais pristatė dvi programas. Visi lektoriai pabrėžė, kad šioms programoms svarbu susirasti partnerių iš kitų šalių. Visos programų paraiškos teikiamos tik elektroniniu paštu, labai suspaprastintos.
02Darius Straigis, VŠĮ „Be batų" direktorius pasidalino mintimis kaip sekėsi kurti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinio mobilumo programos „Trumpalaikiai tinklai" projektą „Creanature"
( lietuviškai būtų kūryba gamtoje).Turi partnerius iš Latvijos, Estijos. Žada kviesti mokslininkus ichtiologus, menininkus, muzikantus . Projektas vyks gamtoje.
Visiems, kurie sumanys teikti paraiškas mobilumo programoms belieka palinkėti kantrybės partnerių paieškose.
Pabaigai. Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje įsteigtas 1991 m., siekiant atstovauti Šiaurės ministrų tarybai ir plėtoti Šiaurės šalių ir Lietuvos bendradarbiavimą. Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje vykdo šią veiklą:
Tarpininkauja tarp Šiaurės ministrų tarybos ir Lietuvos ministerijų bei kitų valstybės institucijų;
Teikia informaciją apie Šiaurės šalis ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą;
Propaguoja Šiaurės šalių kultūrą Lietuvoje ir skatina Šiaurės šalių ir Lietuvos kultūrinį bendradarbiavimą;
Administruoja Šiaurės ministrų tarybos mainų ir rėmimo programas ir projektus Lietuvoje.

Projektų paraiškų teikimas jau prasidėjo. Vienų terminas iki kovo 1 d., kitų iki balandžio mėnesio. Reikia paskubėti. Svarstymas vyksta 8 savaites.
Visus atsakymus į rūpimus klausimus rasite tinklalapyje www.norden.lt

BCA informacija

Joomla templates by a4joomla