Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Išdagų BC koliažasNors, pastaruoju metu, aktyviai veikiančių narių Išdagų bendruomenėje ženkliai sumažėję - likusieji stengiamės, kad veikimas būtų vis vien jaučiamas, matomas bei naudingas. 2011-2016 metais vykdėme gyvenvietės dalies sutvarkymo vietos projektą „Išdagų kaimo poilsio ir sporto zonos įrengimas LEADER-11-ŠAKIAI-02-016“. Kaimo centrinėje dalyje buvo suformuota rekreacinė laisvalaikio praleidimo erdvė su lauko įrenginiais. Deja, kartais būna liūdna, kad kai kurie žmonės vis dar ne visada turi supratimą, kiek dirbant savanoriškai reikia asmeninio laiko, nervų paaukoti neatlygintinai, kad kažkas kaime keistųsi... Taip yra ir pas mus: kai kam kyla noras aplaužyti pastatytus lauko įrenginius (dar kol kas iš to protiškai neišaugome), prišiukšlinti, užuolankomis kritikuoti dirbančius, kad „ne taip daroma - kitaip reikėjo“, bet kaip – nesugalvojama. Tokių gyventojų atsiranda visada, o sutaisyti, surinkti šiukšles ar kažką naujo pasiūlyti- tokių sunku surasti.
Bet yra ir vilties. Neformalaus Išdagų jaunimo klubo atstovai paskatinti neretai suskumba į pagalbą, pagelbėja žolės pjovimo darbuose, papuošia aikštelėje Kalėdų eglutę - ačiū Jiems.

Žinoma, galėtų būti didesnis palaikymas iš rajono savivaldybės ir Šakių seniūnijos pusės. Vykdomosios respublikinės bei rajono valdžios institucijos galėtų dažniau pasiteirauti, ko mums trūksta, kaip padėti, o ne tik kelti nuolat įvairius biurokratinius reikalavimus savanoriams. Be to, matant kokią pagalbą aplinkos priežiūros ar kultūriniuose darbuose gauna tos bendruomenės, kurios yra įsikūrusios rajono kaimiškųjų seniūnijų centruose, kaip į tai yra įsijungusios ten esančios pačios seniūnijos, mokyklos, kultūros salės, dažnai baltas pavydas apima - nepalyginsi su bendruomene, kuri yra antraeiliame miesto seniūnijos kaime, kuriai dėmesio ir resursų dažnai ir pritrūksta nuo miesto stalo, kurioje panaikinta mokykla, kultūros salė ir bet kokios visuomeninės patalpos, kurioje net rinkimus rengiant valdžiai reikia pagalvoti, kur juos suorganizuoti... Tad ko vertas nuolatinis kaimo regioninės plėtros ir perspektyvos aptarinėjimas žiniasklaidoje?
Sveika gyvensena 3Na, bet Naujieji Metai jau čia, reikia judėti į priekį ir galvoti kaip būsimus darbus atlikti. Aktyviausi bendruomenės valdybos nariai, siekdami taisyti esamą padėtį, sugalvojo teikti paraišką projektui pagal LR nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Siekiant sutvarkyti kaimo poilsio ir sporto zonos būklę, pagerinti aplinkos priežiūrą, stiprinti bendradarbiavimą tarp gyventojų, skatinti domėtis sveika gyvensena ir gerų santykių palaikymu, nusprendėme vykdyti projektą „Išdagų kaimo poilsio ir sporto zonos aplinkos gerinimas“. Jam lėšas skyrė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Apie projektą skelbėme kaimo skelbimų lentoje ir Facebook tinklapyje. Pagal šį projektą pirkome šias priemones ir paslaugas: trimerį STIHL- žolei pjauti visuomeninėje teritorijoje už 530 Eur; benziną šiam trimeriui ir turimai vejapjovei už 185,60 Eur; plastikinę čiuožynę bei sūpynių lenteles su grandinėmis už 79 ir 71 Eur -esamai aplaužytai aikštelės sūpuoklei atkurti; sudedamus lauko suolus (6 vnt.) už 288 Eur; siekiant skleisti sveikos gyvensenos žinias, pabendrauti tarpusavyje, pirkome ir mokymų seminarą už 216,40 Eur. Bendra projekto vertė sudarė 1370,0 Eurų: iš jų 1050,0 Eurų finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir 320,0 Eurų- pati Išdagų bendruomenė.
Minėto seminaro bendra trijų dalių trukmė sudarė daugiau kaip 8 valandas. Sveikos gyvensenos ir psichologijos temomis įdomiai jį pravedė lektoriai Aušra ir Rolandas Augučiai, gyvenantys ekologiškoje Kardokų bendruomenėje ir propaguojantys sveiką gyvenseną. Seminare gaminome ir ragavome vegetarišką maistą, bendravome prie arbatos puodelio su skaniu jų keptu pyragu, atlikome psichologinį sielos koliažą dailės aplikacijų formoje, šia priemone buvo nustatoma žmogaus vidinė būsena. Manau, tai paliko malonų įspūdį projekte panorusiems dalyvauti mūsų kaimo žmonėms.

Vidmantas Mykolaitis, Išdagų BC projekto vadovas

Joomla templates by a4joomla