Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Aušros ir Tauro Česnulevičių kūrybinės dirbtuvės Druskininkai 2019 08 25Mūsų bendruomenės centras baigia įgyvendinti Vietos projektą „Kūrybinė stovykla Briedžių krašto jaunimui ir vietos gyventojams“. Bendra paramos suma - 10526,32 Eur. Projekto metu buvo organizuota penkių dienų išvažiuojamoji kūrybinė stovykla. Pirmąją išvažiuojamosios stovyklos dieną organizavome ekskursiją į Druskininkus. Čia turėjome linksmą edukaciją skulptoriaus Tauro Česnulevičiaus kūrybinėse dirbtuvėse. Rankomis lietėme unikalius druskos kūrinius, patyrėme tikrą kūrybos džiaugsmą: labai daug druskos + daug veiksmo + fantazija + improvizacija = mūsų pačių sukurtas druskinukas!
Vėliau pradėjome pažintį su medžio drožyba, susipažindami su Lietuvos tautodailės tradicijomis, tuo tikslu aplankydami A. Česnulio skulptūrų parką. Aplankėme vėjo malūną, kurio keturiuose aukštuose išdėstyta A.Česnulio drožinių ekspozicija. Taip pat grožėjomės nuo malūno Ratnyčėlės upelio link besidriekiančia unikalia Rūpintojėlių siena ir palei pakrantę eksponuojamą kompoziciją „Žmogaus ir medžio gyvenimas“. Visi Antano Česnulio darbai yra unikalūs, skirtingi, gyvybingi. Jo skulptūros, stogastulpiai, koplytstulpiai pasklidę po įvairias Lietuvos vietoves ir užsienyje.
Po pietų, pasistiprinę UAB „Vido malūnas“, aplankėme kitas Druskininkų įžymybes. Jaunimas pramogavo Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre AQUA. O vakarėjant pasukome namų link.

Kūrybiniai darbaiToliau mūsų kūrybinė stovykla keturias dienas vyko Zyplių dvare. Stovyklos dalyviai – 14-29 metų amžiaus jaunimas ir kiti Briedžių krašto vietos gyventojai. Stovyklos organizatorius - tautodailininkas Vidas Cikana. Meno subtilybių mokė menininkės Kristina Venslauskienė ir Aurelija Kurienė, o kalvystės paslaptis atskleidė kalvis Mindaugas Lažauninkas. Projekto metu dalyviams buvo organizuojami medžio drožybos užsiėmimai ir edukacijos, kurios buvo įvairios ir labai labai įdomios. Net neįtarėme, kad mūsų tarpe yra tokių šaunių kalvių, puikiai įvaldžiusių kalvystės meną, ar akmens graviruotojų, sukūrusių nuostabių darbų, iš kurių bus sukurta skulptūra - prisiminimas apie šią stovyklą – plenerą.
Vakarais Briedžių bendruomenės centre vyko filmų peržiūros ir aptarimai, buvo organizuojami muzikos ir dailės terapijos užsiėmimai, sportinė veikla, susitikimai su menininkais ir kitais įdomiais žmonėmis.
Paskutinę stovyklos dieną, skambant puikiai Sauliaus Arštikaičio įvaldytoms ir šauniai vinguruojančiomis didžerido bei būgnų melodijoms, skambėjo padėkos ir atsisveikinimo žodžiai menininkams bei renginio sielai ir įkvėpėjui tautodailininkui Vidui Cikanai.
Visų stovyklos dalyvių vardu dėkojame individualios įmonės kavinės - baro „Modėja“ savivininkei Jolantai Muraškienei - Remezei bei virėjoms už skanų ir sotų maistą, UAB „Šakių autobusų parkas“ direktoriui Tomui Povilaičiui ir vairuotojui Vytautui Juknaičiui už atvežimą į Zyplių dvarą ir visada laiku bei saugų pargabenimą įs Briedžius, o mūsų bendruomeniečiui Sauliui Arštikaičiui už muzikos terapiją.
Nežinau, kas čia „kaltas“: ar nepaprastai talentingi ir kūrybingi menininkai, ar dvaro aura, ar didelis didelis stovyklos dalyvių entuziazmas kurti. Tačiau laikas mums tikrai neprailgo, nes baigiantis renginiui ir besiskirstant iš dvaro, dalyviai vieningai kalbėjo, kad norėtų atvykti dar ir dar...
Manau, kad kartą pabandę, nesustosim ties viena kūrybine stovykla, o kitais metais vėl ją organizuosime, kad vėl galėtume kurti.

Dalija Černeckienė, BC pirmininkė ir projekto vadovė

Kūrybinės stovyklos akimirkos Kūrybos laisvė

Joomla templates by a4joomla