Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Maloniai kviečiame gruodžio 6 d. (trečiadienį) ) dalyvauti Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos organizuojamame renginyje ,,Bendruomenių nominacijos 2017“. Bus paskelbtos šios nominacijos: „Aktyviausia bendruomenė“; „Bendruomenės lyderis “; „Bendruomenės savanoris“; „Bendruomenės renginys“.

Renginio pradžia – 14.00 val.

Renginio vieta – Girėnų kultūros namai (Muziejaus g.1, Šakiai)

BCA taryba

 

04Kiekvieną Šakių žemės pilietį, pergyvenantį dėl savo krašto ateities, perskaičius ar išgirdus šią žinią, turėtų apimti džiaugsmo ir pasitenkinimo jausmas. Birželio 15 d. Šakių VVG atstovės – pirmininkė Aušra Slidziauskienė ir finansininkė Alina Baltrušaitienė dalyvavo Lietuvos žemės ūkio ministerijoje vykusiame posėdyje, kuriame buvo svarstomos ir patvirtinamos paraiškos 2016-2023 metų vietos plėtros strategijos paramai pagal ,,LEADER" programos priemonę gauti.
Projektų atrankos komiteto nariai Šakių krašto VVG atstovėms neturėjo jokių klausimų dėl parengtos strategijos kokybės, nes pagal visus VPS vertinimo kriterijus, t.y. „suplanuotos lėšos naujų darbo vietų kūrimui", „VPS investavimo logika" („SSGG sąsaja su statistiniais duomenimis", „VVG teritorijos poreikių sąsaja su SSGG", „pasirinktų VPS priemonių tinkamumas", „suplanuotų lėšų pakankamumas" ir „suplanuotų rodiklių realumas"), „teminė VPS turinio aprėptis" ir „jaunų žmonių įtrauktis į VVG valdymo organą" vietos plėtros strategija surinko maksimalų galimą gauti balų skaičių – 100 balų ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos kanclerio 2016 m. birželio 17 d. potvarkiu Nr. 4D-105 „Dėl projektų, kuriems skiriama parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Leader" ir Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014-2020 m. programos priemonę „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas" sąrašų tvirtinimo" strategijos įgyvendinimui skiriama 2 599 003,00 Eur ES paramos lėšų.

01Šiuo metu Lietuvos kaimas vėl kyla į naują  ir kovingą savo veiklos etapą, siekiantį kurti ir įgyvendinti vietovių plėtros projektus LEADER metodu pagal 2014-2020 m. vietovės plėtros strategijas. Tai jau antrasis šių strategijų etapas. Pirmasis apėmė 2007-2013 m., ir dabar skaičiuojami jo metu nuveiktų darbų vaisiai. Šakių rajone jie tikrai maloniai nuteikiantys, nes daugelyje vietovių daug gražių ir naudingų darbų padaryta. Bet apie tai jau daug kartų įvairiuose forumuose ir žiniasklaidoje kalbėta. Dabar mūsų visų akys ir mintys krypsta į naująjį kaimo plėtros strategijos etapą, kurio pagrindinė kryptis – verslumo, ypač smulkaus, ugdymas ir per tai naujų darbo vietų kūrimas, jaunimo į aktyvų gyvenimą įtraukimas.

  1. Ar esate susipažinę su Kaimo parlamento idėja ir ar pritariate jai?

  • Taip, esame susipažinę su KP idėja ir pritariame jai.

  • Pati  idėja pati nebloga, tad pritariame. Mėginti reikia, nepamirštant  pasinaudoti ir kitų Europos šalių patirtimi.

  • Politikavimas ir noras susikurti darbo vietą.

  • Tai priešrinkiminis vajus ir galimybė patekti į Europarlamentą.

  • Kodėl taip ilgai miegota ir traukiniui leista  nuvažiuoti, o dabar triukšmaujama.

  • Populizmas ir daugiau nieko.

02Kovo 15 dienos rytas nežadėjo gražios dienos. Nuo ankstyvo ryto lietaus lašai ir žvarbokas pavasarinis vėjas rodė, kad negreit ateis šilti pavasariški orai. Atvirai kalbant, juk žiemos tai nebuvo, todėl tokie orai nieko nestebino ir negąsdino. Jie net netrukdė gausiai rinktis dalyviams į Beržynuose organizuojamą BCA bendruomenių centrų žiemos spartakiadą. Susirinko apie pusantro šimto dalyvių iš 19 bendruomenių. Jau treti metai Šakių rajono bendruomenių centrų asociacija organizuoja sporto šventę, skirtą Kovo 11- ajai paminėti. Joje renkasi neriboto amžiaus dalyviai. Šį kartą vyko šešios sporto rungtys: šaškės, šachmatai, stalo tenisas, smiginis, baudų metimas, stalo futbolas.

Joomla templates by a4joomla