Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

02Kovo 15 dienos rytas nežadėjo gražios dienos. Nuo ankstyvo ryto lietaus lašai ir žvarbokas pavasarinis vėjas rodė, kad negreit ateis šilti pavasariški orai. Atvirai kalbant, juk žiemos tai nebuvo, todėl tokie orai nieko nestebino ir negąsdino. Jie net netrukdė gausiai rinktis dalyviams į Beržynuose organizuojamą BCA bendruomenių centrų žiemos spartakiadą. Susirinko apie pusantro šimto dalyvių iš 19 bendruomenių. Jau treti metai Šakių rajono bendruomenių centrų asociacija organizuoja sporto šventę, skirtą Kovo 11- ajai paminėti. Joje renkasi neriboto amžiaus dalyviai. Šį kartą vyko šešios sporto rungtys: šaškės, šachmatai, stalo tenisas, smiginis, baudų metimas, stalo futbolas.

Šventės atidarymo metu buvo pabrėžta, kad svarbiausiai yra dalyvauti, o ne laimėti. 01Džiugina tai, kad savanoriškos draugiškos sporto žaidynės dalyvius ne tik suburia vienon vieton, bet ir parodo, kokių gabių turime savo rajone žmonių. Žaidynių metu išrenkamas jauniausias ir vyriausias žaidimų dalyvis. Šiemet jauniausias sporto dalyvis buvo iš Tarpučių Klaudijus Jasulevičius (amžius - 7 m). Senjoro apdovanojimą šioje spartakiadoje gavo Zenonas Šliuževičius iš Kudirkos Naumiesčio. Šachmatų I-III vietų rungtyse moterų ir vyrų nugalėtojams buvo įteiktos gražios taurės, kurias įsteigė LR Seimo narys Mindaugas Bastys. Apdovanojimus įteikė jo padėjėja Ramutė Elytė Bastienė. Ji palinkėjo gražios ir prasmingos šventės, gerų sportinių laimėjimų visoms komandoms ir džiaugėsi aktyviu bendruomeniečių dalyvavimu. Gražių žodžių negailėjo ir rajono meras Juozas Bertašius, kuris buvo sporto šventės dalyvis, žaidė šaškėmis. Meras apdovanojo patį jauniausiąjį ir vyriausiąjį žaidėjus bei skaitlingiausiai dalyvavusią Veršių bendruomenę, taip pat pačią kukliausią dalyvių skaičiumi–Degutinę. Didžiulį šakotį gavo bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė Grina Šnirpūnienė ir BC pirmininkai už suorganizuotą tradicinę sporto šventę.
03Geriausios komandinės vietos paskirstytos taip: I vieta atiteko Girėnų BC - 75 taškai Jie ir išsivežė BCA taurę. II vietos prizininkė - Veršių bendruomenė - 69 taškai, o III vieta - Keturnaujienai - 39 taškai. O svarbiausia – šventė subūrė nemažą dalyvių skaičių, virš pusantro šimto, ir taip pat gražų būrelį varžybų stebėtojų. Maloniai stebino aktyvus jaunimo dalyvavimas ir jiems už tai garbė.
Ši šventė jau pelnytai tampa pastebimu ir reikšmingu mūsų rajono gyvenimo akcentu: jai ruošiamasi, ji laukiama, vertinama ir aptarinėjama. Tai – gyvybės pliūpsnis į šiaip ramią provincijos būties tėkmę. O ypač, kai tą šventės gyvybę palaikė LR Seimo narys Mindaugas Bastys, Šakių rajono meras Juozas Bertašius, atvykęs kaip visada su dovanomis ir šiltu, skatinančiu bendravimu, mero padėjėjas Rimantas Valiukas bei Švietimo ir sporto skyriaus vyresnysis specialistas Dalius Jasevičius.
Nuoširdžiausios Šakių BCA padėkos nusipelnė, žinoma, visi Veršių bendruomenės aktyvistai, jos vadovė Laimina Auštrienė ir šeimininkės, vaišinusios skaniu, skaniausiu kugeliu, gomurius kutenančiais saldumynais ir kvapnia arbata bei kava. Tai ant jų ir ant jų talkininkų: Romo Miliaus, Edvardo Belevičiaus, Arvydo Babušio, Zigmo Stravinsko, Alvydo Grinkevičiaus, Vytauto Smirnovo – pečių labiausiai gulė šio renginio organizavimo rūpesčiai ir darbai, ir jie buvo apvainikuoti sėkme.
Kaip ne kartą buvo proga pasidžiaugti kai kurių seniūnų dalyvavimu renginyje ir moraline jų parama savo bendruomenių sportininkams. Šį kartą ačiū Algimantui Stankevičiui ( Kudirkos Naumiestis ), Onutei Rakauskienei ( Kriūkai ), Kęstučiui Birbilui ( Sintautai ).
04Gražiai vyko pagarbos šventė Lietuvos nepriklausomybės atgavimo sukakčiai paminėti. Daug joje gražaus ir nuoširdaus bendravimo būta, ir ne prizinės vietos čia buvo svarbiausios, o draugystės ir bendrystės šiluma, viso renginio metu taip gražiai artinusi žmogų prie žmogaus. Ši šventė - tai puiki pamoka mums visiems, kad gyvenimo paveiksle dėmesingiau įžiūrėtume šviesiųjų spalvų derinius, o tamsiuosius šešėlius šviesiųjų spindėjimu guitume iš bendrojo gyvenimo vaizdo. Juk aplinkui tiek daug gražaus pozityvo. ,, Graži muzika, prasmingos dainos, įdomūs žmonės, teigiami įvykiai, geriausi atsiliepimai apie Lietuvą ir lietuvius iš kitų šalių gyventojų lūpų (taip pat ir gyvenančių Lietuvoje užsieniečių), – sako Vilniuje gyvenantis ukrainietis Jaroslavas Melnikas – filosofas, literatūros kritikas, Lietuvos ir Ukrainos Rašytojų sąjungos narys (Lietuvos rešytojų sąjungos mėnraštis ,,Metai", kovas 3, 2014 m.). Ar reikia ką nors pridurti prie šių žodžių? Jei reikia, tai tik tai, kad savo žemę puoškime gražiais, prasmės pripildytais darbais ir jais džiaukimės bei didžiuokimės, užuot visur ieškodami negatyvo.
Bendruomenių spartakiada buvo tikras pozityvas, ir rengėjai bei dalyviai tuo nuoširdžiai džiaugiasi ir tuo džiaugsmu dalinasi su savo skaitytojais.

 BCA sekretorė O.Rakauskienė


 

Šakių rajono bendruomenių centrų Žiemos spartakiados nugalėtojai

Baudų metimas:

I vieta - Martynas Švelnys, Girėnai ;                             I vieta -  Renata Matulaitytė, Veršiai:

II vieta - Vilmantas Marcinkevičius, Keturnaujiena;   II vieta -  Neringa Žemaitienė, Slavikai;                   

III vieta - Tadas Račiūnas, Kiduliai.                                 III vieta - Daiva Armonienė, Veršiai.

Smiginis:

I vieta - Modestas Mikelaitis, Marijampolės PRC;     I vieta -  Auksė Grudzinskaitė, Veršiai;    

II vieta -  Regimantas Bauža, Bunikiai;                          II vieta - Judita Žemaitytė, Slavikai;

III vieta -  Erikas Kalkauskas,  Janukiškiai.                    III vieta - Genovaitė Dobilevičiūtė, Tarpučiai.

Stalo tenisas:

I vieta - Modestas Mikelaitis,M PRC;                               I vieta -Karolina Ambruževičiūtė, M PRC;                                 

II vieta -  Vilmantas Marcinkevičius, Keturnaujiena;      II vieta -  Raminta Bastytė, Kriūkai;           

III vieta - Rytis  Kalkauskas, Janukiškiai.                             III vieta -  Renata Matulaitytė, Veršiai.    

Šaškės:  

I vieta- Rimantas Valiukas,  Girėnai:                              I vieta - Raminta Bastytė, Kriūkai;  

I I vieta- Juozas Bertašius, Degutinė;                            II vieta  - Onutė Rakauskienė,  BCA;

III vieta- Kęstutis Kareiva, Kudirkos Naumiestis.         III vieta - Meilė Bruožytė, Keturnaujiena.

Stalo futbolas:

I vieta -Kidulių komanda;

II vieta- Veršių  2 komanda;

III vieta -Veršių  1 komanda.

Šachmatai:

I vieta -Romas Leščiukaitis, Kudirkos Naumiestis;        I vieta -  Aušra Šatėnaitė, Girėnai.

II vieta Zenonas Šliuževičius, Kudirkos Naumiestis;                              -

III vieta Antanas Bastys,  Girėnai.  

   BENDRUOMENĖS CENTRAI :

  I vieta ir BCA taurė- Girėnų BC (pirmininkas Z.Povilaitis);

  II vieta -  Veršių BC (pirmininkė L.Auštrienė);

  III vieta – Keturnaujienos BC (pirmininkė A.Narkūnienė).

Joomla templates by a4joomla