Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Atmintinų dienų akmuo 20202020 metais išplėstinė Slavikų seniūnijos seniūnaičių sueiga, kaip ir kitos rajono seniūnijos, dalyvavo Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo programoje. Diskusijų su bendruomeniečiais ir išplėstinės seniūnaičių sueigos metu pastebėta, kad Slavikų krašte lankosi nemažai turistų. O taip pat ir vietiniai gyventojai bei svečiai nežino svarbių Slavikų krašto istorinių įvykių. Todėl labai reikia tęsti 2019 metais pradėtus mažosiosios architektūros atnaujinimo darbus Slavikų krašte. Praeitais metais, įvykdžius projektą „Mažosios architektūros atnaujinimas Slavikų seniūnijoje 2019“, buvo atnaujinti šeši mažosios architektūros paminklai: trys stogastulpiai, dvi paminklinės skulptūros ir kryžius.
2020 metais nutarta atnaujinti paminklinę skluptūrą „Slavikų parapijai - 250“. Ji pastatyta 2004 metais ir buvo prieš Slavikų parapijos Šv. Onos bažnyčios šventorių. Ši paminklinė skulptūra buvo ne tik susidėvėjusi, bet ir neatitinko naujai surinktų archyvinių duomenų, istorinių faktų. Kaip tik tais metais Slavikų parapijoje buvo minimos trys svarbios datos: Slavikų parapijai – 225, dabartinei bažnyčiai – 185, o ji konsekruota Šv. Onos vardu prieš 180 metų.
Gavus projekto finansavimą, buvo atnaujinta paminklinė skulptūra – pastatytas Slavikų parapijos atmintinų datų akmuo, kuris per Šv. Onos atlaidus buvo pristatytas bendruomenei ir pašventintas.

Renata Baltrušaitienė, Slavikų sen. BC pirmininkė

 

Prieš projekto vykdymąjpg

Joomla templates by a4joomla