Spausdinti
Kategorija: Projektinė veikla
Peržiūros: 571

01Liepos 25 d. Slavikuose įvyko kasmetinė Oninių šventė. Ši šventė sutampa su Slavikų parapijos bažnyčioje vykstančiais šv. Onos atlaidais. Bažnyčioje - jos sakralinis susikaupimas. Toliau šventė persikėlė į kitas miestelio erdves. Prie buvusios seniūnijos šventės dalyviai klausėsi Slavikų kaimo kapelos. Bet tai neeilinis kapelos koncertas - šiais metais gyvybingas meninis kolektyvas švenčia veiklos 20-metį. Taip pat savo muzikinę programą pristatė atlikėjas Deividas Bastys.
Kartu su seniūnijos seniūnu Valdu Dumčiumi ir seniūnaičiais gėlių kompozicijomis pasveikintos Onutės, apdovanoti gražiausių seniūnijos sodybų šeimininkai. Šventę aplankė ir garbūs svečiai: LR Seimo narė Irena Haase su patarėju Arimantu Dumčiumi, LR Seimo narys Giedrius Surplys bei savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis, jie pasveikino visus šventės dalyvius, seniūnaičius ir jubiliejų švenčiančią kapelą.
Šventės dalyviai, talkininkaujant Slavikų Pr. P. Būčio skautų draugovės skautėms, buvo vaišinami namine duona, saldainiais. O troškulį malšino vaišindamiesi šalta gira. Už prisidėjimą prie šventės rengimo dėkojame kraštiečiui Albinui Markevičiui.
Nebuvo užmiršti ir jauniausi šventės dalyviai, jie smagiai leido laiką ant pripučiamo batuto kartu su animatore Kake Make bei pasipuošdami piešiniais ant veidukų. Na, o vyresniems buvo dovanojamas naujausias Slavikų seniūnijos bendruomenės leidinukas „Slavikietis".
Kiekvienais metais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbia projektų finansavimo konkursą, skirtą Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano 1.1.4 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Šakių rajono savivaldybėje. Šiais metais Slavikų seniūnijai buvo skirta 760,00 Eur. Visos skirtos lėšos panaudotos projekto „Slavikų miestelio šventė“ organizavimui. Džiugu, kad šioje šventėje dalyvavo virš dviejų šimtų dalyvių.
Jau ne pirmus metus Slavikų seniūnijos bendruomenės centras sėkmingai dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį organizuoja VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija. Šventės metu buvo dalinamos šviesą atspindinčios priemonės, palinkėta būti saugiais gatvėse ir keliuose.
Organizatorių vardu nuoširdžiausias AČIŪ visiems visiems, kurie padėjo, patarė, dirbo...

Renata Baltrušaitienė, Slavikų sen. BC pirmininkė

02 03 04 05