Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Gerdžiūnai 2 1Asociacija Gerdžiūnų bendruomenė įgyvendina projektą „Gerdžiūnų bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės veiklą II.
Pagrindinis projekto tikslas - kaimo vietovėje skatinti verslumą ir savitarpio pasitikėjimą.
Projektu siekiama įsigyti veikloms reikalingo materialiojo turto , organizuoti Gerdžiūnų bendruomenės patalpose kūrybines dirbtuves „Verslumo ugdymas“.
Pradėję vykdyti projektą, 2021 m. liepos 4 d. 20 jo dalyvių dalyvavo neformalaus ugdymo išvykstamajame renginyje, kurio tikslas – pasidalinti savąja patirtimi ir pasisemti gerosios patirties iš Molėtų rajone įsikūrusios Mindūnų bendruomenės bei iš Ignalinos rajone įsikūrusios Palūšės bendruomenės. Susitikę su Mindūnų ir Palūšės bendruomenėmis, gerdžiūniškiai susipažino su bendruomenių vykdomo verslumo pavyzdžiais turizmo sektoriuje. Mindūnų bendruomenės nariai prie gausiai turistų lankomo Mindūnų apžvalgos bokšto prekiavo savo užauginta produkcija, savo darbo suvenyrais, sriuba, gėrimais, saldumynais. Gerdžiūnų bendruomenės nariams ši veikla pasirodė priimtina, kad galėtų tapti tuo „geruoju“ pavyzdžiu kurti verslą turizmo sektoriuje pas save. Palūšės gyventojai ir jų noras vykdyti projektus Šakių krašto žmonėms parodė, kiek daug gali pasiekti maža, bet stipri ir vieninga bendruomenė.
Įgyvendindami vietos projektą bendruomeniečiai susipažino su verslininkės Ritos Šafranauskienės vykdomomis edukacijomis ir verslumo pavyzdžiais. Edukacijos metu mokėsi dekoruoti audinį - ekologiškus pirkinių maišelius - natūraliais augalais. Gerdžiūniškiai tai priėmė kaip puikią verslo idėją.
Taip pat lankėsi Kauno r. Akademijos miestelio bendruomenės įkurtoje parduotuvėje LOCALI Made in Akademija. Šios bendruomenės nariai prekiauja savo pagamintais suvenyrais, saldumynais bei rankdarbiais.
Gerdžiūnų bendruomenė vyko pasisemti gerosios patirties iš Kėdainių rajone, vos šešiais kilometrais nuo miesto nutolusiais Pelėdnagiais, kur įkurtas teminis „Pelėdų kaimas“. Projekto dalyviai susipažino su bendruomenės vykdomomis edukacijomis ir verslumo pavyzdžiais. Edukacija „ Pelėdų kaimas“ noriai ir dažnai užsakoma vietinių gyventojų ir miestelio svečių, kurie pageidauja savo asmenines šventes švęsti bendruomenės patalpose. Šios bendruomenės nariai prekiauja savo bendruomeniečių pagamintais suvenyrais, saldumynais bei rankdarbiais. Edukacijos metu projekto dalyviai išmoko rišti apyrankes, kepti morkų pyragą, gaminti gilių kavą, „pelėdų kiaušinius“, o tai yra bulvė, įdaryta lašinukais.
Gerdžiūniškiai įgavo daugybę minčių ir idėjų gerosios patirties pritaikymui savuose Gerdžiūnuose.

BC informacija

Gerdžiūnai Gerdžiūnai 3 B

Joomla templates by a4joomla