Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Lietuvoje veikia virš 200 vaikų dienos centrų. Daugiausia jų yra Vilniaus, Kauno ir Marijampolės apskrityse. Jų įkūrimui ir išlaikymui reikalingos sutelktos visuomenės pastangos: vietos bendruomenių bendradarbiavimas su savivaldybe, įvairiomis nevyriausybinėmis organizacijomis ir verslo įmonėmis.
Programos LEADER ir žemdirbių mokymo metodikos centras lapkričio 30 d. Šakių rajone organizavo lauko dieną tema „Vaikų dienos centras – galimybės ir nauda kaimo bendruomenei". Tai buvo išvažiuojamasis seminaras.
Renginio tikslas – supažindinti vietos veiklos grupių, kaimo bendruomeninių ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovus su jau veikiančių vaikų dienos centrų veikla ir galimybėmis, sąlygomis bei reikalavimais naujo vaikų dienos centro steigimui.

02Renginio viešnios ir konsultantės - LR Prezidentės patarėjos Edita Kriščiūnaitė ir Ramunė Guobaitė Kirslienė. Lauko dienos renginyje taip pat dalyvavo LEADER ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktorė Lina Gumbrevičienė ir kelios šio centro specialistės, taip pat šalies bendruomeniečiai, Šakių krašto VVG bei Šakių BCA vadovės. Vaikų dienos centrų užuomazga yra 1991 m., kai Lietuvoje buvo įkurta VO „Gelbėkite vaikus" – nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė už vaiko teises kovojanti organizacija Ji šiuo metu turi 22 struktūrinius padalinius 22 Lietuvos miestuose ir rajonuose. Lietuvoje veikia 35 penki organizacijos „Gelbėkit vaikus" vaikų dienos centrai.
Lauko dienos metu buvo aplankyti trys Šakių krašto VVG teritorijoje veikiantys Vaikų dienos centrai. Pirmasis aplankytas Sintautų vaikų dienos centras. Čia Šakių rajono „Gelbėkit vaikus" vaikų dienos centro direktorė Jūratė Arštikaitienė bei Sintautų kaimo bendruomenės pirmininkė Ingrida Jakaitienė ir Sintautų pagrindinės mokyklos direktorius V.Strolys pristatė, kaip buvo įsteigtas šis centras, kokią veiklą jis vykdo, kokia nauda, finansavimo šaltiniai bei dažniausiai kylančios problemos. Vaikų dienos centras įsteigtas 2001 m. Centrą lanko 20 vaikų, daugiausia iš socialinės rizikos ir nepilnų šeimų.
Toliau kelias vedė į Kudirkos Naumiestį. Čia vietovės bendruomenės centro pirmininkas Edvardas Belevičius ir projektų vadovė Rita Dumbliauskė papasakojo, kas paskatino steigti Vaikų dienos centrą, su kokiomis problemoms susidūrė bendruomenė, steigdama centrą pagal panaudos sutartį bendruomenei priklausančiose patalpose.
03Labai gražiai savo darbą pristatė Griškabūdžio seniūnijos vaikų dienos centras. Šio centro steigėjas – seniūnija. Vaikų dienos centras veikia nuo 2008 m. ir šiuo metu jame laiką leidžia 30–35 vaikai. Griškabūdžio seniūnas Saulius Naumavičius ir socialinės darbuotojos apibūdino Vaikų dienos centro veiklą, finansavimą, pagrindines problemas ir pasidalino gerąja patirtimi. Be to čia laukė ir malonus siurprizas:vaikai pradžiugino kalėdine programėle - puikiai paruoštu spektakliu.
Visų aplankytų Vaikų dienos centrų veikla buvo aptarta prie kavos puodelio, kur vyko projektų aptarimas, diskusijos, atsakymai į klausimus. Šiame aptarime buvo įvertinta, kas pamatyta ir išgirsta. O pamatyta nemažai guodžiančių dalykų. Vaikai ugdomi ir lavinami itin socialioje aplinkoje. Vaikų dienos centre teikiama edukacinė, sociokultūrinė ir materiali pagalba. Su jais nuoširdžiai dirbama ir bendraujama, ir jie gali čia užsiimti pageidaujama saviraiška. Tie, kuriems trūksta socialinio dėmesio ir socialinių įgūdžių, Vaikų dienos centre pagal jau minėtas ugdymo programas jo sulaukia. Juk kiekvienam vaikui reikia pozityvaus suaugusiojo dėmesio ir pagalbos, neretai ne tik atliekant užduotis, rengiantis pamokoms, bet ir mokantis savarankiškumo, atsakomybės, ieškant galimybių atskleisti savo asmeninius gebėjimus.

 

BCA informacija

Joomla templates by a4joomla