Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

1.Mikytų bcMikytų bendruomenės centras dalyvauja VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamame konkurse "Eismo saugumas bendruomenėse 2022-2023 m." Šio konkurso tikslas- šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais, skatinti būti atidiems kelyje, ugdyti eismo dalyvių kultūrą, atidumą, pagarbą vieni kitiems, atsakomybę už save ir kitus, siekti mažinti nukentėjusių žmonių skaičių keliuose.
Gegužės 12 d. penktadienyje mikytiškiai rinkomės į bendruomenės namus, kur vyko popietė ,,Būkime saugūs kelyje“. Į visus mums rūpimus ir nežinomus klausimus atsakė bendruomenių pareigūnė Aušra Mockevičiūtė. Buvo priminta saugos diržų ir specialių vaikiškų kėdučių svarbumas automobiliuose, kad eismo įvykio metu saugos diržai padės išvengti rimtų sužalojimų. Nemažai dėmesio buvo skirta dviračių, mopedų ir paspirtukų vairuotojų saugumui ir elgesiui keliuose. Bendruomenių pareigūnė parodė filmukus, apie skaudžius eismo įvykius keliuose, kada nesilaikoma taisyklių ir saugumo reikalavimų. Atsakė į mums rūpimus klausimus ir paklausinėjo, kaip mes žinome saugaus eismo reikalavimus, ar žinome, kaip reikia nešioti atšvaitus, kaip elgtis gatvėje. Visiems renginio dalyviams buvo išdalinta: kelių direkcijos dovanoti atšvaistai, atšvaistai – pakabukai, dviratininkams liemenės, krepšeliai su atšvaitais, atmintinės dviračių, paspirtukų ir mopedų vairuotojams ir lankstinukas ,,Saugokime vieni kitus kelyje“ su labai svarbiais pamokymais, pvz.: gatvę pereikite per pėsčiųjų perėjas, o kur jų nėra – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių linijas; saugokitės atbulomis važiuojančių transporto priemonių – vairuotojas ne visada gali jus pastebėti. Dar labai svarbus – nevairuokite apsvaigę nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Neviršykite leistino greičio. Ir dar daug naudingų patarimų, tikim, kad šis renginys buvo tikrai naudingas, su bendruomenių pareigūne Aušra neatsisveikinome – sakėme iki kito susitikimo.

Mikytų bendruomenės centro pirmininkė Saulina Kučiauskienė

342261931 535157292150469 5731738440631085816 nŠakių rajono bendruomenių centrų asociacija dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) organizuojamame saugaus eismo konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2022-2023 m“. Mūsų dalyvavimo tikslas šiame konkurse - šviesti bendruomenės narius saugaus eismo klausimais, siekiant mažinti keliuose nukentėjusių žmonių skaičių.
Balandžio 23 d. 40 šakiečių užsukome į Kazlų Rūdos savivaldybės Antanavo bendruomenę ir dalyvavome saugaus eismo varžytuvėse „Saugiai elkimės kelyje“. Užduotis paruošė Šakių rajono PK bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė, o jas sėkmingai panaudojo varžytuvių vedančioji Irena Šakėnienė. Daug teko pagalvoti, pasitarti trijų komandų atstovams. Buvo ir klaidų, kurias sėkmingai fiksavo žiūrovai. Priminta svarbiausia taisyklė visiems eismo dalyviams – kelyje esame visi lygūs. To nebuvo varžytuvėse – nugalėjo Antanavo bendruomenės komanda, kuriai vadovavo pirmininkė Reda Kneizevičienė. Komandų nariai buvo apdovanoti saugaus eismo priemonėmis. Visi nutarėme, kad šios varžytuvės ugdo ne tik saugaus elgesio kelyje įgūdžius, bet ir suburia bendruomenių narius bendrai veiklai, skatina tarpusavyje bendradarbiauti.

BCA informacija

01Gerdžiūnų bendruomenės centras dalyvauja VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamame konkurse "Eismo saugumas bendruomenėse 2022-2023 m." Šio konkurso tikslas, šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais, siekiant mažinti keliuose nukentėjusių žmonių skaičių.
2022 m. Liepos 8 d. bendruomeniečiai leidosi į kelionę po kaimyninę Lenkiją, kurios metu buvo priminta segėti saugos diržus (skatinti vairuotojus ir keleivius naudoti saugos diržus ir vaikiškas specialias kėdutes, aiškinti, kad saugaus eismo įvykio metu saugos diržas padės išvengti rimtų sužeidimų). Kelionės dalyviams buvo paruoši ir išdalinti "Saugios kelionės bilietai", kuriuose pateiktais saugios kelionės informacija KET taisyklės, susijusios su informacija, apie tykančius pavojus kelyje ir visos kelionės metu: būti atidiems kelyje ir stovėjimo vietose (ugdyti eismo dalyvių kultūrą, atidumo, pagarbą vieni kitiems, atsakomybę už kitus, nedalyvauti eisme apsvaigusiems, būti matomiems tamsiu paros metu, priminti, kaip tas priemones naudoti. Susipažinome su bilieto informacija, pasiskirstėme į dvi komandas, o sustojus degalinėje išgerti kavos atsakinėjome organizavome viktoriną, kurios atsakymus buvo galima rasti saugios kelionės bilietuose. "Saugios kelionės bilietą" paruošė šio projekto vadovė Loreta Balsienė, informaciją padėjo surinkti Vilkaviškio rajono policijos komisariato pareigūnas Nerijus Sakadolskis.
Jolanta Puidokienė nuostabi gidė, geografijos mokytoja papasakojo, ką pamatysime, ką patirsime.

nugaletojai

ĮdomuVĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija organizavo jau tradiciniu tapusį saugaus eismo konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse 2020–2021 m.“. Jau vienuoliktus metus vykstančio ir vis daugiau bendruomenių įtraukiančio konkurso metu 126 bendruomenės iš 34 Lietuvos rajonų siekia atkreipti dėmesį bei edukuoti gyventojus saugaus eismo klausimais. Ir taip prisideda prie tikslo sumažinti nukentėjusiųjų skaičių keliuose.
Konkurso metu įvyko apie 400 įvairių bendruomenėse organizuotų renginių, 100 mokymų su Lietuvos policijos pareigūnais bei išdalinta daugiau kaip 5500 saugaus eismo priemonių padedančių būti lengviau pastebimiems kelyje.
Peržiūrėjus visų bendruomenių veiklas, jos buvo įvertintos ir apdovanotos 6 grupėse (atsižvelgiant į bendruomenės dydį). I grupėje nugalėtoja pripažinta Šiluvos bendruomenės Visuomeninė organizacija „Aušrinė“ iš Raseinių rajono; II grupėje – N. Elmininkų kaimo bendruomenė iš Anykščių raj.; III grupėje – Ukmergės raj. Siesikų miestelio bendruomenė; IV grupėje – Klaipėdos raj. Gribžinių bendruomenė; V grupėje (bendruomenių susivienijimai) – Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga. VI grupėje (neformalios bendruomenės) – Jonavos Justino Vareikio progimnazija.

Joomla templates by a4joomla