Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

BOT seminaro dalyviaiLietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga ( LVBOS), vienijanti daugiau kaip 1340 Lietuvos bendruomeninių organizacijų ir atstovaujanti Lietuvos bendruomenines organizacijas Nacionalinėje bendruomeninių organizacijų taryboje bei norėdama susipažinti su Lietuvos savivaldybių bendruomeninių organizacijų tarybų (BOT) nariais ir tarybų veikla, organizuoja susitikimus, į kuriuos kviečia Bendruomeninių Organizacijų Tarybų atstovus.
Spalio 22 d. 10 val. kartu su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga organizavo susitikimą su Marijampolės apskrities savivaldybių bendruomenių organizacijų tarybų atstovais: Marijampolės, Vilkaviškio, Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir Šakių. Susitikimas įvyko Vilkaviškio laisvalaikio centre „TOPOLIS“. Jame dalyvavo Šakių BOT pirmininkas Mindaugas Kantautas.
Susitikimo metu aptarti šie klausimai: trumpas savivaldybės BOT ir jos veiklos pristatymas; bendruomeninių organizacijų savivaldybėje finansavimo programos; BOT narių pastabos ir pasiūlymai jų veiklai aktyvinti. Taip pat įvyko Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos ir nacionalinės bendruomeninių organizacijų tarybos veiklos trumpas pristatymas.
Diskusijos metu paaiškėjo, kad aktyviausia BOT veikla yra Vilkaviškio rajone, nes ten viską lemia geranoriškas valdžios požiūris ir pagalba bendruomenėms jų veikloje. Daug galėtume iš jų pasimokyti, tiek BO tarybos nariai, tiek savivaldybių atstovai.
Buvo nutarta, kad trūksta savivaldybių glaudesnio bendravimo su bendruomenėmis, paramos ir dėmesio bendruomeninei veiklai. Visi susirinkusieji akcentavo, kad būtinas valdžios atstovų požiūrio ir supratimo pokytis.
Tą pačią dieną įvyko diskusija-seminaras „Stipri kaimo bendruomenė - pažangus kaimas". Jame dalyvavo Kudirkos Naumiesčio „Santakos“ pirmininkė Loreta Adomaitienė. Renginyje vyko diskusijos šiais klausimais: kas yra gyva bendruomenė ir kokie yra gyvos bendruomenės požymiai; skirtingi bendruomenės narių vaidmenys ir tų vaidmenų tarpusavio sąveikos principai; kodėl kiekvienoje bendruomenėje yra aktyvūs arba pasyvūs ir einantys į priešingą pusę. Paanalizuotas bendruomenės narių skirtingumas, skirtingi poreikiai ir kaip į juos reaguoti būnant lyderio pozicijoje. Pamąstyta ką reiškia būti lyderiais ir kokie jų laisvės ir atsakomybės džiaugsmai bei sunkumai. Pasak šios diskusijos moderatorės Vaidos Petkevičiūtės, vėl grįžtant į gyvą bendravimą, reikia atsinešti ne tik džiaugsmo, bet ir visokių kitokių jausmų tikintis, kad siūlomą mintį kas nors išgirs, priims, sureaguos.

BCA informacija

BOT disusijos

Joomla templates by a4joomla